reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için beklenmedik kripto para sürprizi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kendi kripto para birimine kavuşacak gibi görünüyor. Facebook’un çalışmaları başlattığı kaydediliyor.

En çok indirilen ve aktif olarak kullanılan uygulamaların başında gelen WhatsApp, özelliklerini ilginç bir yenilikle geliştirmeye hazırlanıyor. Bloomberg‘in haberine göre, Facebook, WhatsApp’ta kullanılmak üzere kendi kripto para birimi üzerine çalışıyor. Bu sanal para birimi sayesinde kullanıcılar uygulama üzerinden daha güvenli bir şekilde para transferi gerçekleştirebilecek. Söz konusu özellik ilk olarak Hindistan’daki “havale” işlemlerine odaklanacak. Servisin Hindistan’daki kullanıcı sayısı düşünüldüğünde, deneme sürecine ilk olarak burada başlaması da çok şaşırtıcı değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özellik ne zaman yayınlanacak?

Söz konusu kripto para ile para transferi özelliğinin uygulama için yakın zamanda yayına girme ihtimali biraz düşük görünüyor. Çünkü Facebook’un henüz söz konusu kripto parayı tanıtmaya hazır olmadığı kaydediliyor. Şirket şu an sanal para biriminin yanı sıra bu teknoloji üzerindeki genel stratejisini oluşturmaya devam ediyor. Finans alanındaki rolünü artırmaya çalışan Facebook, kendi çatısı altındaki servislere bu konuyu kapsayan yeni özellikleri dahil etmeye odaklanıyor. Kripto para biriminin dolara endeksli bir para birimi olacağı kaydedilirken, kurdaki dalgalanmayı minimuma indirmek amacıyla geliştirildiği de kaydediliyor.

Facebook’un popüler mesajlaşma uygulamasındaki para trasferi özelliği ise yeni değil. Şubat ayında ticari hesaplar için Hindistan’da para transferş özelliğinin beta sürecine başlamıştı. Ancak o dönem henüz bir sanal para hamlesi gerçekleştirmemişti.

İlginizi çekebilir

Platformun hızlı alıntılama özelliği