reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror Netflix’e özel bölümlerle geliyor

İngiltere’nin teknoloji ve medyanın tehlikelerine odaklanan distopik draması Black Mirror, online yayın devi Netflix‘e özel bölümlerle geliyor.

Charlie Brooker‘ın etkileyici draması Black Mirror, ses getiren iki sezon ve bir yılbaşı özel bölümünden sonra Netflix ile özel bir anlaşmaya vardı. İngiltere’de oldukça bilinen bir dizi olsa da Amerika’da henüz yeterli popülerliğe sahip olmayan drama, şimdi Netflix ile yeniden bir fenomene dönüşmeye hazırlanıyor. Ancak bu fenomene dönüşme hikayesinin asıl sebebi dizinin Netflix’te yayınlanacak olması değil. Zira dizi zaten Netflix’te yayınlanıyordu.

Asıl heyecan uyandıran Netflix’in Brooker ile anlaşmaya varıp, kendi platformuna özel bölümler hazırlatacak olması. Radio Times‘ın haberine göre her ne kadar taraflar resmi bir açıklama yapmasa da içeriden alınan bilgiler anlaşmanın sağlandığına işaret ediyor.

2011’de çıkan Black Mirror’ın konusuna biraz değinmek gerekirse; distopik bir drama olan seri, fantastik olayları gerçek bilgilerle harmanlayıp teknoloji ve medyanın ne kadar korkutucu olabileceğini gözler önüne seriyor. Her bölüm ayrı bir hikaye anlatıyor. Kendi anılarını kaydedip tekrar tekrar oynatabilen bir karakterin hikayesini izleyebileceğiniz gibi, çok sevdiğiniz biri öldükten sonra onun bir kopyasını getiren kişinin macerasını da yaşayabilirsiniz. Dizinin her sezonu 3 bölümden oluşuyor. Eğer hala izlemediyseniz Netflix’e özel çekilmiş bölümler gelmeden izlemenin tam sırası!