reklamı kapat

POPÜLER

black panther

Black Panther’dan güldüren silinmiş sahne [Video]

Geçtiğimiz aylarda gişede fırtına gibi esen Black Panther sonunda vizyon macerasını tamamladı. Artık DVD ve Blu-ray versiyonuyla raflardaki yerini aldı. Bu gelişmeyle birlikte filmden kesilen sahneler de teker teker ortaya çıkıyor. Paylaşılan son sahne ise diğerlerinin aksine oldukça keyifli bir havaya sahip.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Black Panther’ın sonunda Wakanda geri kazanılıyordu. T’Challa ise babasının ve atalarının yaptığı hatayı yapmamaya karar veriyordu. Wakanda‘nın kaynaklarını ve sahip olduğu teknolojiyi dünyaya açarak yeni bir dönem başlatmayı istiyordu. Bu şaşırtıcı duyuruyu da Birleşmiş Milletler toplantısında gerçekleştirmişti. Film sonunda yer alan bu sahne Marvel Sinematik Evreni açısından büyük önem taşıyor. Ancak görünen o ki Birleşmiş Milletler binasındaki tek sahne sonda gördüğümüz anlar değilmiş. Aksine Martin Freeman’ın hayat verdiği Ajan Ross‘un onu bu kararından döndürmeye çalışmasına şahit oluyoruz. T’Challa ise oldukça kararlı görünüyor. Onu ikna edemeyeceğini anlayan Ross ise iyi şanslar dilemeyi tercih ediyor. Bunu bir süre kalıp iyileşmeyi beklediği Wakanda dilinde yapmak istiyor. Fakat “İyi şanslar ve bol ayakkabı bağcıkları” diyebiliyor. Onun bu cümleleri ise herkesin yüzünü güldürmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Olaylara biraz daha farklı bakmamıza yardımcı olsa da, bu silinmiş sahnenin filmde yer almaması daha doğru bir karar olmuş gibi görünüyor. Bahsettiğimiz anları hemen aşağıda görebilirsiniz.

Black Panther silinmiş sahne