reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

People’ın son sayısı iPhone X ile çekildi

Son yıllarda iPhone kamerasının film, müzik videoları ve dergi kapağı çekimleri için kullanıldığını gördük. iPhone ile çekilen dergi kapağı çekimlerine bir yenisi daha eklendi. Ünlü People dergisinin İspanyol sürümü iPhone X’un kamerasıyla çekildi.

Derginin kapağı, 2018’in en güzel 50 kişisine ait bir hikayeyi içeriyor. İsimlerin çoğunu daha önceden duymamış olsanız da listede Demi Lovato, J. Balvin ve Amara La Negra gibi isimler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone X, 12 megapiksellik çift kamerasıyla fark yaratıyor

iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi iPhone X’da da 12 megapiksellik çift arka kamera bulunuyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisinden üst düzey performans için çift kamera yatay yerine dikey olarak konumlandırılmış durumda. Bir önceki modellerde kullanılan sensöre kıyasla daha hızlı ve daha büyük sensörü bünyesinde barındıran iPhone X, daha parlak fotoğraflara çekebiliyor.

iPhone’un 10. yıl dönümünü iPhone X modeliyle kutlayan Apple, her iPhone modelinde olduğu gibi yine dikkat çekici bir ürüne imza atıyor. Telefona bakıldığında göze çarpan en önemli detay çerçevesiz ekranı ve ana ekran tuşunun kaldırılmış olması. Tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yeni modelle elvada diyor. Touch ID’nin yerine Face ID isimli yüz tanıma sisteminin tercih edildiği telefon, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor.