reklamı kapat

POPÜLER

Pikachu

Pokemon’da Pikachu’nun kaderi çok farklı olabilirdi

Pokemon bir zamanlar büyük ilgi ve keyifle izlediğimiz yapımlar arasında başı çekiyor. Hala fazlasıyla popüler olan bu dünyaya dair yeni bir bilgi gün yüzüne çıktı. Bu sayede Pikachu için bambaşka bir geleceğin planlandığını öğreniyoruz.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Pikachu hikayenin başlangıcında Ash Ketchum’un ilk pokemonu oluyordu. Başlangıçta birbirine ısınamayan bu ikilinin kaynaşmasına ve inanılmaz bir takım haline gelmesine şahit oluyorduk. Seriyi milyonlara sevdiren bu hikaye zaman içinde gelişme kaydetti. Pikachu’nun evrim geçirip Raichu‘ya dönüşmesine şahit olduk. Fakat son bilgilere bakılırsa onun evrimi bu noktada durmuyormuş.

Pokemon serisinin ana tasarımcıları Ken Sugimori, Atsuko Nishida ve Koji Nishino geçtiğimiz günlerde bir araya geldi. Yomiuru’ya röportaj veren üçlü enteresan bir açıklamaya imza attı. Pikachu’yu yaratan Atsuko Nishida onu aslında başka bir şekilde tasarladığını anlattı. Orijinal plana göre Pikachu’nun üçüncü bir evrimi vardı. Gorochu‘ya dönüşerek evrimini tamamlıyordu. Fakat bu pokemon sevimli dostumuz gibi şirin durmuyor. Aksine sivri dişleri ve boynuzları olduğu ifade ediliyor. Bu tasarımda bir sorun yaşamadıklarını ancak oyun içinde dengeleri değiştirebileceği için üçüncü evrimden vazgeçtikleri anlaşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası farklı bir sebepten de olsa Gorochu’dan vazgeçerek doğru kararı aldıklarını düşünüyoruz. Siz ne diyorsunuz?

İlginizi çekebilir

Deadpool, Celine Dion ile sahneye çıkıyor