reklamı kapat

POPÜLER

Benzin

Bugün yürürlüğe girdi; yeni benzin ve motorin zamlarına yakından bakın

Akaryakıt sektöründen gelen son bilgilere göre üst üst yaşanan artışlara bir yenisi eklenerek benzin ve motorin fiyatlarında artışa gidildi.

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları özellikle son 2 aydır oldukça değişken. Yaşanan kur değişimlerinin yanında tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını da bu durumda etkili oldu. Üst üste gelen indirimlerin arından piyasalar normale dönmeye başladı. Talep ve üretim arttı. Hal böyle olunca yeni bir zam kaçınılmaz oldu. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) konu hakkında; “119/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 13 Motorinde 8 KRŞ/LT pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”” dedi.  Yaklaşık bir haftadır yapılan benzin ve motorin zamları ile birlikte sürücüler fiyat artışlarını oldukça hissedecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

Yapılan indirimlerin ardından Ankara’da ortalama 5,63 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,76 liraya çıkacak. Benzinin litresi İstanbul’da 5,49 liradan 5,62 liraya, İzmir’de 5,67 liradan 5,80 liraya yükselecek. Buna göre Ankara’da ortalama 5,35 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,43 liraya kadar yükselmiş olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 5,27 liradan 5,35 liraya, İzmir’de 5,39 liradan 5,47 liraya yükselecek. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler