reklamı kapat

POPÜLER

Canon EOS R7

Canon EOS R7

Canon EOS R7

Canon EOS R7

Canon EOS R10

Canon EOS R10

Canon EOS R10

Canon EOS R10 ve Canon EOS R7 fotoğraf makineleri tanıtıldı

Fotoğraf makinesi pazarı henüz ölmedi. Bu alanın öncüsünden bugün Canon EOS R10 ve Canon EOS R7 fotoğraf makineleri geldi.

Bugün yeni tanıtılan modellerden Canon EOS R10, orta seviye yer alan bir aynasız fotoğraf makinesi olarak karşımızda. 24 megapiksellik APS-C sensör üzerine kurulan ürün, oldukça standart bir gövde taşıyor ve mekanik perde ile saniyede 15 kare seri çekim yapabiliyor. Hareketli ve dokunmatik bir ekrana sahip cihaz, 4K 30 fps video çekebiliyor. İstenirse 1.56 crop ile 4K 60 fps çekim de sunan EOS R10, RF bayonet yapısıyla çok sayıda kaliteli optiğe erişim imkânı tanıyor. Otomatik netleme sistemi güçlü olan model, gövde olarak 979 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip.

Daha üstte yer alan aynasız fotoğraf makinesi Canon EOS R7 ise 32,5 megapiksellik APS-C sensör üzerine kuruluyor. Geliştirilmiş Dual Pixel AF netleme ve sensör bazlı görüntü sabitleme getiren standart görünümlü gövde, dokunmatik ve hareketli bir ekran üzerine kuruluyor. 4K 60 fps video çekebilen gövde, mekanik perde ile saniyede 15 kare seri çekim yapabiliyor. OLED vizöre sahip EOS R7’nin yurt dışı gövde fiyat 1.900 dolar seviyesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İleride kesin olarak Türkiye’de de satılacak Canon EOS R10 ve Canon EOS R7 aynasız sistem fotoğraf makineleri, çok fazla dikkat çekmeyi başarmış değil. Fotoğraf makinesi pazarı telefonlar yanında kan kaybetmeye devam ediyor. Bunu değiştirecek büyük bir inovasyon gerekiyor.

Canon EOS R10 ve Canon EOS R7 yanında bu da ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın