reklamı kapat

POPÜLER

falcon

Captain America, kalkanını siyahi kahraman Falcon’a devrediyor

Karakterlerinin daha fazla kültürü ve topluluğu temsil etmesini hedefleyen Marvel, Hispanik siyahi genç Miles Morales’i yeni Spider-Man, genç müslüman kadın Kamala Khan’ı da yeni Ms. Marvel ilan etmişti. Bu hafta yeni Thor karakterinin bir kadın olacağını henüz öğrenmiştik ki, siyahi süper kahraman Falcon‘ın yeni Captain America olacağı haberi geldi.

falcon
Serinin son macerasında, Captain America görevindeki Steve Rogers, kendisini genç ve güçlü tutan süper serumu kaybetmişti. Bunun üzerine gücünü kaybeden ve yaşlanan Steve Rogers’ın yerini kimin alacağı bir süredir merak konusuydu. İlk tanıtıldığı 1969 yılından beri Captain America’nın en sadık müteffiklerinden biri olan Falcon, nam-ı diğer Sam Wilson’ın bu rolü üstlenmesi serinin yakın takipçilerine çok da şaşırtıcı gelmedi, ancak karşımıza ilk defa siyahi bir Captain America’nın çıkacak olması kuşkusuz heyecan verici.

Bu yenilikle birlikte, Thor’dan sonra The Avengers’ın kurucu üyelerinden biri daha değişmiş oldu. Steve Rodgers’tan farklı bir çağda, farklı bir kültürün içinde doğup büyümüş olan Sam Wilson karşımıza alışılmışın dışında bir Captain America çıkaracak. Bakalım Marvel, The Avengers’ın diğer kurucu üyelerini de yenileyecek mi.

captain america