reklamı kapat

POPÜLER

Mirror

Çevrenize bakış açınızı değiştirecek video: Mirror [İzle]

Yaşadığımız çevrede binlerce farklı obje bulunuyor. Gündelik yaşam içerisinde çok fark etmiyor olsak da bu objeler birbirlerine oldukça benziyor. İşte bu doğrultuda Tanello Production tarafından hazırlanan Mirror, fark edemediklerimizin önündeki perdeyi kaldırıyor.

Napoli merkezli Tanello Production‘ın elinden çıkan Mirror, hayatın benzerliklerini karşımıza getiriyor. Sadece 47 saniyelik bir çalışma olan video, birbirine benzer objeleri yan yana koyarak görselleştiriyor. Yolcu gemisinden buharlı ütüye kadar bir çok ilginç benzerliği karşılaştıran video, “hiç aklıma gelmemişti” cümlesini birden fazla kez söylettiriyor. Benzer objelerin kısa hikayesi adıyla yayında olan video, akıcı görüntü ve düzenleme tekniğiyle bir dakikadan fazla sürede birçok şey gösterebiliyor. Birbirinden ilham alınanlar haricinde doğal olarak benzeyen objeleri de karşımıza getiren çalışma, görselliğin altında çok farklı şeyler olabileceğini bir kez daha yansıtıyor. Temel şekiller bilerek ya da bilmeyerek tekrar ederken, bunları görmek için bakış açısına bir yardımcı gerekiyor. Hazırlanan video işte tam da bunu sağlıyor.

Bakış açınız değiştirin

İnsanoğlunun hayvanlar veya doğadan görerek geliştirdiği birçok teknoloji bulunuyor ve bunlar genelde yan yana gelmeden anlaşılmıyor. Bu videoyu izledikten sonra eminiz artık hayattaki benzerliklere daha çok dikkat etmeye başlayacaksınız. İyi seyirler!

Video