reklamı kapat

POPÜLER

Chevrolet Colorado ZH2 savaşmaya hazır [Galeri]

General Motors‘un Amerikan Ordusu Tank ve Otomotiv Araştırma Merkezi ile birlikte geliştirdiği Chevrolet Colorado ZH2 tasarım hatları ve yetenekleri ordunun en önemli silahlarından biri olmaya hazırlanıyor.

Amerikan ordusunun ulaşım araçları ve savaş sanayii yatırımları tam gaz devam ederken, ulaşım araçlarının otomobil kanadında işler bir hayli iyi gidiyor. General Motors’un Colorado modelinin, ordunun otomotiv ve tank araştırma ekibi ile birlikte geliştirerek oraya çıkardığı Colorado ZH2 modeli ortaya çıktığı andan itibaren oldukça dikkat çekti. Chevrolet Colorado ZH2 her türlü savaş koşulu ile başa çıkabilmek adına Fuel Cell hidrojen yakıt teknolojisi ile geliştiriliyor.

coloradozh27
Hidrojen yakıt ile birlikte elektrikli motorun da görev yaptığı Chevrolet Colorado ZH2’de, amerikan ordusu için geliştirilmiş ve aracın avantajını artıracak bütün yazılımsal uygulamaların entegrasyonu sağlanıyor. Colorado ZH2, sahip olduğu bütün tork gücünü her türlü koşul ve süratte verebilme yeteneğine de sahip olacak. Chevrolet Colorado ZH2’nin tamamen zırhlı gövdesi ve güçlendirilmiş ön ızgarası, herhangi bir çarpışmaya karşıda maksimum güvenlik sağlıyor. Dış tasarımındaki askeri görünüş iç hatlarda ise biraz farklılaşıyor. Colorado ZH2’nin içerisinde genellikle spor otomobillerde gördüğümüz Recaro koltuklar yer alıyor. Aracın iç kabininin genel hatları ise standart Chevrolet Colorado benzer nitelikler içeriyor.

coloradozh210
Colorado ZH2’de yer alan taşınabilir bataryalar ile birlikte araç içerisindeki sistemler uzaktanda kontrol edilebilir şekilde tasarlandı. Her türlü off-road zeminine adapte olabilen ZH2’nin yüksekliği 2,13 metre civarında. Bu yükseklikle beraber özel tasarlanmış süspansiyon sistemleri ve 37 inçlik lastikleride Chevrolet Colorado ZH2’nin sahip olduğu bütün yeteneklerin altyapısını oluşturuyor. Chevrolet Colorado ZH2’nin 1 yıl boyunca geliştirilme ve test aşamasında kalacağı açıklandı. Bu süreçte Colorado ZH2’yi oldukça zorlu ve üstesinden gelinilmesi bir hayli güç şartlar bekliyor olacak.