reklamı kapat

POPÜLER

Chevrolet’den Bumblebee’yi araziye taşıyan konsept: S10 Trailboss

Arjantin’de sergilenen konsept her türlü arazi şartları baz alınarak yapılmış noktasal iyileştirmelerle birlikte geliyor.

Arjantinin başkentinde 10 Haziran‘da kapılarını açan ve binlerce otomobil tutkununu bir araya getiren Buenos Aires Otomobil Fuarı bu hafta içerisinde kepenklerini kapatmaya hazırlanıyor. Dokuz gündür devam eden organizasyonda Amerika pazarında sunduğu ve sunacağı yeni modelleri otomobil meraklılarıyla buluşturan üreticiler geliştirdikleri konsept projelerle de fuara renk katmayı ihmal etmiyor. S10 Trailboss konseptiyle Transformers’ın sevilen karakteri Bumblebee’nin izlerini pickup olarak karşımıza çıkartan Chevrolet de bu bağlamda arazi meraklılarının ilgi odağı olmayı başardı. Farklı pazarlarda Colorado adıyla satılan pickup modeli üzerine geliştirilen konseptte sınırların genişletilmesi için noktasal iyileştirmeler göze çarpıyor.


Sarı ve siyah renk kombinasyonuyla Bumblebee’nin yanı sıra Toyota’nın Avustralya ekibi tarafından gerçekleştirilen Hilux Tonka konseptini de aklımıza getiren S10 Trailboss’ta tamamen yeni tampon takımı, yan basamaklar, çamurluk, şnorkel, LED ışıklandırma eklentisi, 18 inç büyüklüğünde jantlar ve arazi lastikleri geliştirme kapsamında öne çıkıyor. Kokpitinde de güncel formunu koruyan araçta JBL ses sitemi, Android Auto ve Apple CarPlay destekli multimedya sistemine yer verildiğini görüyoruz. Kaputunun altında 200 beygir güç üreten 2.8 litre hacimli turbo dizel motorun kullanıldığı S10 Trailboss gücünü altı ileri değerli otomatik şanzımanla yere aktarıyor. Fuarda büyük ilgi gördüğü söylenen projenin gelecekte satışa sunulmaması için de hiçbir neden yok.