reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Christopher Nolan, The Batman’e ilham veriyor

Çizgi roman sevenlerin merakla beklediği The Batman, Matt Reeves’i açıklamalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Başarılı yönetmen son olarak bu yeni film için Christopher Nolan‘ın versiyonundan ilham aldığını dile getirdi. Onun bu sözleri ister istemez heyecanlanmamıza neden oldu.

Hatırlayacağınız üzere Matt Reeves yönetmenlik görevini Ben Affleck‘ten devralmıştı. O zamandan beri de projeye dair fikirlerini Batman hayranlarıyla paylaşıyor. Kısa bir süre önce Alfred Hitchcock hayranı olduğunu dile getirmiş ve onun eşsiz bakış açısını yansıtmak istediğini söylemişti. Ardından The Batman ile birlikte kahramanımızın dedektif yönüne odaklanacağımızı müjdelemişti. Son olarak The Batman için Christopher Nolan’dan ilham aldığını açıkladı.

Bu ilgi uyandıran açıklama Yahoo! Movies‘in Matt Reeves ile gerçekleştirdiği röportaj vesilesiyle gün yüzüne çıktı. Başarılı yönetmen Christopher Nolan’ın Batman yorumunu fazlasıyla beğendiğini dile getirdi. Nolan’ın üçlemesinin süper kahraman filmlerini ciddiye alması nedeniyle başarılı olduğunu ve bu şekilde sıradan çizgi roman uyarlamalarından farklı mesajlar verilebileceğini söyledi. Kendisinin de benzer bir film ortaya koyma konusunda hevesli olduğunu ortaya koydu. Bu sayede Christopher Nolan’ın dolaylı yoldan da olsa The Batman’i etkilediği ortaya çıktı.

Son olarak The Batman’in ne zaman vizyona gireceğinin henüz netleşmediğini de hatırlatalım.