reklamı kapat

POPÜLER

Çin’de tanıtılan Volkswagen Passat versiyonu Avrupa pazarına mesaj gönderiyor

Uzak Doğu’nda gerçekleştirilen ortaklıkla satışta olan Volkswagen Passat, Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı Avrupa’ya da uygulanabilir.

2019 model yılıyla gelecek versiyonunda makyaj niteliğinde değişimler elde edecek olan Volkswagen Passat, en net görsellerini geçtiğimiz hafta içerisinde gösterdi. Kamuflajlı olarak test sırasında kameralara yakalanan, ön ve arka bölümünde yapılacak güncellemelerle Touareg ve Jetta örneğinde olduğu gibi markasının son jenerasyon modern maskesini takacak olan Passat rozeti, Uzak Doğu pazarında da temsil ediliyor. Volkswagen’in pazardaki ortağı konumunda olan SAIC ile birlikte üretip satışa sunduğu orta segment sedan sınıfındaki model, tıpkı Avrupa pazarında olduğu gibi bir makyaj operasyonu geçirdi. Amerika pazarında satışa sunulacak araçtaki karakteri de yansıttığı söylenen aracın Arteon’a olan yakınlığı halihazırda bizim beklediğimiz Avrupa versiyonu için de meraklılarını heyecanlandırabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hibrit seçeneği yolda

Geçtiğimiz nisan ayında tanıtımı gerçekleştirilen Lavida‘ya olan benzerliğiyle de dikkat çeken Passat versiyonunda; tampon, ızgara, ışıklandırma gibi temek bölgelerde değişim göze çarpıyor. Yaklaşık 5 metre uzunluğunda ve 1.469 milimetre yüksekliğinde olan modelin değişim kapsamında aks mesafesinde de iyileştirmenin yapıldığı söyleniyor. Çinli kullanıcılar güncellenmiş karaktere sahip Passat’a 2.0 litrelik benzinli motorun 186 ve 220 beygir güç üreten versiyonları üzerinden sahip olabiliyor. İlk adımda olmasa da ilerleyen süreçte plug-in hybrid seçeneğinin de araya dahil olacağının da bilgisini verelim. Başlangıç fiyatı olarak 32.612 dolar gibi bir etiketin belirlendiği Passat’ın Amerika versiyonu Detroit Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkacak. Avrupa için bekleyişimiz de devam ediyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.