reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

CF Moto 700 CL-X

“Çinli” bakışınızı değiştirebilir; nefes kesen detaylarıyla CF Moto 700 CL-X ile tanışın [Video]

EICMA 2019 kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen CF Moto 700 CL-X, markasının pazar payını artırma konusunda kilit rol üstlenebilir.

Advertisement

CF Moto son birkaç yıldır Türkiye pazarında yer edinmeyi başaran sayılı Çinli markalar arasında. Farklı hacim versiyonları üzerinden sunduğu NK serisiyle bunu başaran markanın gün geçtikçe daha iyi noktalara gelişi de bize üzerinde konuşulması gerekenler arasında. Nitekim dünyanın en büyük motosiklet fuarı olan EICMA kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen CF Moto 700 CL-X, bu ilerleyişin tasarım konusunda da zirve noktalarından birisini temsil ediyor. Özellikle Yamaha’nın Tenere 700 ile yakaladığı Adventure başarısını da düşündüğümüzde bu motorun retro tasarımlı dinamiklerinin kullanıcılar tarafından ciddi bir ilgi görmemesi içinde de hiçbir sebep yok.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CF Moto 700 CL-X üç farklı versiyonla sunulacak

Sport, Heritage ve Adventure olmak üzere üç farklı versiyonla satışa sunulması planan model, markasının ürün gamını düşündüğümüzde de en üst noktaya konumlanıyor. Bir anlamda yeni amiral gemisi rozetini de taşıyacak 700 CL-X’in motor bloğu da CF Moto mühendisleri tarafından yeni geliştirilen önemli bölümler arasında. Kağıt üzerinde 692cc olarak görünen çift silindirli bu motor yaklaşık 75 beygir güç ve 67 Nm tork değerleriyle kullanıcılarına hizmet etmeyi bekliyor. Markanın bu makineyle ilgili öne çıkardığı noktalarsa; güçlendirilmiş piston seti, elektronik gaz ve şanzıman desteği gibi doğrudan sürüş deneyimini etkileyecekler üzerine kurulu. Modern cafe racer tasarımını destekleyen LED far, dijital gösterge ve deri dokunuşlu koltuk gibi detayların yanında modellerin en merak edilen noktaları şüphesiz kullanılan malzemenin kalitesi oluyor. 2020 içerisinde kademeli olarak başlayacak satışlarla birlikte bu konuyla ilgili daha net görüşler alma şansımız olacak.