reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce

Çocuklara hizmet eden elektrikli Rolls-Royce için bakım vakti

 - Güncelleme: 15 Haziran 2021 19:06

Ameliyat öncesinde çocuklara moral veren elektrikli Rolls-Royce modeli, dört yılın ardından üretildiği fabrikaya bakım için geri döndü.

Premium dünyanın zirve noktalarından birisi olan Rolls-Royce, 2017 yılında hayata geçirdiği bir projeyle otomobil modellerini gölgede bıraktı. St. Richard‘s Hastanesi’nin cerrahi müdahale bölümünde kullanılmak üzere, çocuklar için geliştirilen oyuncak modeliyle yüzümüzü güldüren marka, aradan geçen zaman diliminin ardından bu projeyi unutmadığını gösteriyor. Kullanıma sunulduğu 2017 yılından beridir ameliyat olacak çocuklara moral olan modelin yaklaşık 2 bin ameliyatın bir parçası olduğunu görüyoruz. Bu zorlu süreçte sorunsuz şekilde görevini yerine getiren araç, dört yıl sonra bu kez bakım için üretildiği fabrikaya geri döndü.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Rolls-Royce modeli 100 kilometreyi geride bıraktı

400 saatlik bir çalışmanın ardından tamamlanarak hastaneye teslim edilen arabanın, teslimat gününden itibaren 100 kilometreyi aşan kullanımı geride bıraktığını görüyoruz. Fabrikaya bakım için teslim edilen modelin güç ünitesi, bataryası ve kullanım kaynaklı zarar gören parçalarının tamamında yenilemeler yapılıyor. SRH adı verilen aracın geliştirme aşasında görev yapan proje ekibi, araçta kullanılacak olan bazı parçaları üç boyutlu yazıcı teknolojisini kullanarak geliştirmişti. 24V‘luk bataryanın kullanıldığı elektrikli aracın maksimum sürati saatte 16 kilometre olsa da aileler dilerlese bu hız değerini 6,4 km/s olarak sınırlayabiliyor.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın