reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods 2

Çok merak edilen Apple AirPods 2’nin fiyatı ve özellikleri belli oldu

Apple AirPods 2, pazarda en çok beklenen kablosuz kulaklık modelleri arasında yer alıyor. İşte bu modelin fiyatı ve özellikleri ortaya çıktı.

Daha önce ortaya çıkanların aksine 2018’da karşımıza çıkmayan Apple AirPods 2, yeni bilgilere göre önümüzdeki aylarda resmi olarak lanse edilecek. Tasarımsal olarak ilk modelden farklı olmayacak kulaklık, sadece farklı bir kaplamaya sahip olacak deniyor. Burada Google’ın Pixel akıllı telefonlarda kullandığına benzer bir kaplamanın adı geçiyor. Bu kaplamanın iPhone XI ailesinde de kullanılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. İçeride yapılan değişiklikler sayesinde daha çok bass sunacağı söylenen Apple AirPods 2, bu açıdan kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Bünyesinde daha çok sensör (Nabız ölçümü gelebilir) yer alacak denilen kablosuz kulaklık, bildiğimiz kadarıyla gelişmiş kablosuz bağlantı çipi W2 üzerine kuruluyor. Buna ek olarak yeni model kesin olarak “Hey Siri” komutuna da destek veriyor. Bu sayede kişiler şimdi olduğu gibi dijital asistanı aktif etmek için dokunmak zorunda kalmıyor. iPhone, Mac ve iPad modelleriyle Bluetooth 5.0 üzerinden haberleşecek denilen kulaklık, şarj kutusuyla beraber kablosuz olarak da şarj edilebilecek. Mevcut sürümde bu özellik yer almıyor. Yeni sürümün siyah ya da uzay grisi renk seçeneğiyle de gelebileceği bazı kaynaklarca dillendiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirPods 2 yine milyonlar satacak

Peki model ne kadara satılacak? Biliyorsunuz firma ilk modele 159 dolar fiyat etiketi koymuştu. Yapılan iyileştirmeler ve geliştirmeler nedeniyle yeni modelin 200 dolara satılacağı söyleniyor. Bu maalesef üzen detaylar arasında başı çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni modellerinden MacBook Air