reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs

Consumer Reports’tan iPhone Xs’in pil ömrüyle ilgili beklenmedik açıklama

Araştırma şirketi Consumer Reports, iPhone Xs ve iPhone Xs Max ile ilgili test sonuçlarını yayınladı. Consumer Reports’un belirttiğine göre telefonların en dikkat çekici tarafı uzun pil ömrü.

Advertisement

Şirket, daha önce yayınlanan testlerin aksine yeni modellerin iPhone X’dan daha uzun pil ömrüne sahip olduğunu söylüyor. Şirket, bir tüketicinin ortalama gününü simüle etmek için tasarlanan bir dizi görevle telefonu yerleştirmek üzere programlanmış robotik bir parmak kullanıyor. Testte iPhone Xs, 24,5 saat, iPhone Xs Max ise 26 saate varan bir kullanım imkanı sundu. iPhone X’un 19,5 saatlik pil ömrü sunduğunu söyleyen Consumer Reports, pil ömrü konusunda en başarılı modelin Galaxy Note 9 olduğunu belirtiyor.

Şirket, yeni iPhone’ların şarj olma sürelerinin de çok uzun olduğunu ve bu durumun kutu içeriğinden çıkan 5 wattlık USB-A adaptör yüzünden olduğunu söylüyor. 5,8 inçlik yeni modelin 195 dakika, 6,5 inçlik yeni modelin ise 210 dakikada şarj olduğunu ifade ediliyor. Galaxy Note 9’un 105 dakikada şarj olduğunu belirtelim.

Dayanıklılık söz konusu olduğunda, Consumer Reports “ yeni iPhone’ları satın alırsanız, sağlam bir koruyucu kılıf da satın almanızı öneriyor.

Teknoloji dünyasının yeni gözde akıllı telefonları: iPhone Xs ve Galaxy Note 9

Şirket, telefonlara genel açıdan 82 puan veriyor.  Yeni iPhone’lar bu sayede Galaxy S9’dan daha yüksek puan alıyor. Galaxy Note 9 ise aynı testten 83 puan aldığını belirtelim.

İlginizi çekebilir

iPhone Xs’in tanıtım videosu