reklamı kapat

POPÜLER

Continental

Continental’den emisyonsuz ulaşım geleceğiyle ilgili önemli yapılanma

Ulaşım ve teknoloji sektörünün önemli isimlerinden Continental, sürdürülebilir ulaşım çözümleri için altyapı dinamiklerine odaklanıyor.

Elektro mobilitenin temellerinden birisi olan emisyonsuz ulaşım felsefesi, bugün ürün gamlarında dönüşüm içerisinde olan üreticilerin hemen hepsinin merkez kriterleri arasında. Elekrtikli araçların sayısı her geçen gün artarken, markaların operasyonel faaliyetlerindeki yapılanmaları da gözden geçirerek karbon nötr hedeflerini artık daha somut şekilde planlayabildiklerini görüyoruz. Teknoloji şirketi ve lastik sektörünün önemli tedarikçilerinden olan Continental de iki ana hedefe odaklanan Hortum ve Boru iş biriminin yeni stratejisini açıkladı. Şirket yeni stratejisiyle, tüm dünyada düşük emisyonlu ve sıfır emisyonlu elektrikli ve hibrit araçlara olan talebin artışıyla birlikte pazara en iyi şekilde hizmet vermeyi hedefliyor.


Continental sürdürülebilir hareketliliğe odaklanıyor

İçerisinde bulundukları süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Mobil Likit Sistemleri Departmanı Müdürü Philip Nelles; “Hızla büyüyen pazar olarak e-mobiliteyi eskisinden daha güçlü bir şekilde hedefliyoruz. Diğer yandan, otomotiv üreticilerinin emisyonları daha da azaltmasına ve giderek katılaşan emisyon standartlarını karşılamasına yardımcı olmakta kararlıyız. Hortum ve borular, emisyonsuz ve düşük emisyonlu mobiliteye ulaşmada kesinlikle önemli faktörlerdir. Sürdürülebilir hareketliliğe önemli bir katkıda bulunmak için işe buradan başlıyoruz, aldığımız siparişler de zaten bunu gösteriyor. Sadece geçen yıl, Alman, Asyalı ve Kuzey Amerikalı üreticilerin ürettikleri araçların batarya ve hibrit tahrik sistemlerinde kullanılacak hortum ve borular için yaklaşık 275 milyon euro değerinde sipariş aldık” ifadelerine yer verdi. Tüm bu trendin nedeniyse tüm dünyada sıfır emisyonlu elektrikli ve hibrit araçlara olan talebin artışı ile açıklanıyor.