reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Spring Electric

Dacia Spring Electric; merakla beklenen modelin çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Avrupa’nın segmentinde en ucuz elektrikli otomobili olarak asfalta inecek Dacia Spring Electric, Euro NCAP’in güncel standartlarıyla karşı karşıya.

Dacia’nın segmentinde Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili olarak lanse ettiği Spring Electric, tanıtıldığı ilk günden itibaren ilgi odağı olmayı başardı. Aynı zamanda markasının ilk elektrikli otomobili rozetini taşıyacak olan model, fiyat/performans stratejisinin de son temsilcisi konumunda. 45 PS güç ve 125 Nm tork üreten motoru ve karma tüketimde 225 kilometreyi bulan menzil değeriyle Türkiye’deki kullanıcıların de ilgiyle beklediği Dacia Spring Electric için bir süredir beklenen çarpışma testi sonuçları da nihayet sonuca kavuştu. Organizasyonun kısa süre önce duyurduğu listede kendisine yer bulan model, ortalamada “1 yıldız” ile derecelendiriliyor. En baz versiyonunda standart olarak sunulan donanım üzerinden teste alınan Spring Electric, bu derecelendirme ile Romanyalı üreticinin en düşük skor elde eden otomobili olacağını da belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Spring Electric detaylı çarpışma testi sonuçları

Euro NCAP tarafından paylaşılan 1 yıldız derecelendirmesinin detaylarına baktığımızda ZOE’nin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 49, çocuk korumasında yüzde 56, yaya korumasında yüzde 39 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 32 oranında derecelendirmeye layık görüldüğü bir tablo karşımıza çıkıyor. Donanımı dışında fiziki çarpışma testlerinde de standartları karşılayamayan Spring Electric’in gövde niteliklerini Asya pazarındaki araçlarla paylaşıyor olması da şüphesiz bu sonuçtaki temel etmenler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR