reklamı kapat

POPÜLER

Daenerys Targaryen

Daenerys Targaryen’in Emilia Clarke üzerindeki etkisi

Game of Thrones‘ta Daenerys Targaryen olarak tanıyıp sevdiğimiz Emilia Clarke yakında Solo: A Star Wars Story ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Filmin Cannes Film Festivali’ndeki galasına katılan tecrübeli oyuncu karakterin kendi üzerinde yarattığı etkiden bahsetti.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones’un sekizinci sezonuyla ekranlara veda etmesine çok az kaldı. Son altı bölümün çekimleri devam ederken oyuncuların sarf ettiği her söz gündeme oturmayı başarıyor. Bu kez açıklamaları dikkat çeken isim Emilia Clarke oldu. Star Wars dünyasına dahil olan oyuncuya Game of Thrones’un final sezonu ve karakteriyle arasındaki bağ da soruldu. O da düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Daenerys’in senaryodaki dönüşümü bir oyuncu olarak bana verilen en şahane hediye. Öyle ki Daenerys şu an olduğum kişinin çok önemli bir parçası. O yüzden Game of Thrones’un bitiyor olması benim için oldukça korkutucu. Öte yandan da oldukça heyecan verici.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Emilia Clarke’un bu sözlerinden anlıyoruz ki senelerdir hayat verdiği Daenerys Targaryen‘in geçirdiği değişim kendisinin karakterini de fazlasıyla etkilemiş. Bakalım hem onun hem de bizim için oldukça kıymetli olan bu karaktere nasıl veda edeceğiz?

İlgili video

Game of Thrones 7. sezon fragmanı