reklamı kapat

POPÜLER

2021 Seat Arona

Daha fazla arazi karakteri; 2021 Seat Arona tanıtıldı

Ibiza ile birlikte aynı anda örtülerinden kurtulan 2021 Seat Arona, yeni görünümüyle artık ait olduğu sınıfa daha yakışan karaktere sahip.

Seat’ın bugün düzenlediği etkinlik bizlere Ibiza ile birlikte kompakt crossover pazarında seyreden Arona’nın da makyajlı versiyonunu getirdi. Yaklaşık dört yıldır ürün gamında yer alan model için Ibiza’da uyguladığı makyaj reçetesini uygulan Seat, önceki versiyonda eleştirildiği pek çok noktayı telafi etmişe benziyor. Artık ait olduğu gibi binek modelden daha çok bir crossover modeline benzeyen 2021 Seat Arona, güçlendirilen teknolojik asistanlarıyla da dikkat çekiyor. Makyajla birlikte Arona’da artık SE, SE Technology, FR, FR Sport, Xperience ve Xperience Lux adı verilen yeni donanımlar da listelerdeki yerini alıyor.

2021 Seat Arona teknik özellikleri

Yenilenen Arona’nın araziye yaklaştırıla dış tasarımında teknolojik bölümler de nitelikli birer tamamlayıcı konumunda. Ibiza’da olduğu gibi artık full LED olarak gelen ışıklandırma grubunu bu noktada üst sıralaraya yazmak şart. Aracın kokpit bölümünde de makyajla birlikte nitelikli değişimler var. Ibiza’yla paralel olan bu değişimler kapsamında konsol, klima çıkışları, 9,2 inçlik multimedya ekran ve 10,25 inçlik dijital sürücü ekranı makyajın en büyük değişimleri arasında karşımıza çıkıyor. Klima çıkışlarının arka bölümüne LED ambiyans aydınlatmalarının konumlandırılması da gece sürüşlerinde atmosfere etki edecek güzel detaylardan olacak. Arona’nın yeni elektronik asistanları arasında; adaptif hız sabitleyici, yan bölge asistanı, trafik işareti algılama ve şerit takip asistanı gibi önemli parçalar da yer alıyor.Açıklanan motor seçenekleri ise büyük oranda aynı. Giriş seviyesinde yer alan 1.0 litrelik motor 95 PS güç ve 175 Nm torkla geliyor. Bu pakette kullanıcılar sadece 5 kademeli manuel üniteyi alabiliyor. 110 PS güç ve 200 Nm’lik tork üreten bir üst formülde ise 7 kademeli DSG de listelere dahil ediliyor. Arona ürün gamının en güçlü motoru ise Ibiza’da olduğu gibi 1,5 litrelik dört silindirli ünite olacak. 150 PS güç ve 250 Nm tork üreten bu motorda da otomatik şanzımanı göreceğiz. Sıkıştırılmış doğalgazlı versiyon da yine ailede yer alacak. Bu versiyonda 1.0 litrelik motor 90 PS güç ve 160 Nm tork değerleri üretirken sadece 5 kademeli manuel şanzımanla tercih edilebilecek.

İlginizi çekebilir

Yeni Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı