reklamı kapat

POPÜLER

2020 Nissan Juke

Değişim hissedilir olacak; 2020 Nissan Juke cephesinden yeni ipucu

Franfurt Otomobil Fuarı’nın merakla beklenen isimlerinden birisi olan 2020 Nissan Juke, tasarım konusunda elini önemli oranda güçlendirecek gibi görünüyor.

Beraberinde yepyeni bir jenerasyon getirmeye hazırlanan 2020 Nissan Juke için artık önümüzdeki çok fazla süre kalmadı. Süreç içerisinde pek çok kez kamuflajlı olarak kameralara yakalanan prototip versiyonuyla gündeme gelen model için resmi kaynaklar da yavaş yavaş nabız yükseltmeye başladı. Kısa süre önce LED gündüz farlarından ufak detaylar içeren bir görsel yayınlayan Nissan, bu kez aracın ön dinamikleri konusunda daha genel bilgi verecek ipucuyla meraklılarını selamlıyor. Eylül ayı içerisinde ilk resmi gösterimi yapılacak olan yeni Juke, ya sev ya nefret et niteliğinde olan tasarımını daha geniş kapsamlı kitleye hitap eder şekilde toplayacağının sinyallerini veriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Nissan Juke hakkında masada görünenler

Nissan tasarımcıları halihazırda satışta olan versiyonda olduğu gibi yeni Juke’ta da ailenin diğer üyelerinde görmediğimiz çizgilere yer vermeyi tercih ediyor. Özellikle son birkaç yılda çılgınlık derecesinden çeşitlenen kompakt SUV sınıfında işi hiç olmadığı kadar zor olacak modelin, yenilenecek karakteriyle ne denli ağırlık koyacağıysa hala şüpheli. Kullanılan gündüz farlarının yapısı ise bizce ilk aşama için dikkat çekici bir şeylerin geleceğini hissettirmeyi başarıyor. Ön bölümün merkezinde yer alan Nissan’ın V formlu yapısı ise güncel jenerasyonlarda olduğu gibi çok daha kalın hatlarla kendisini hissettirecek. Renault Captur ile aynı platform üzerine geliştirilecek olan Juke’un motor seçeneklerininse kuzeniyle benzer olmasını bekliyoruz. Her ne kadar resmi onaylama gelmese burada 1.0 litre üç silindir, 1,3 litre dört silindir benzinli ve 1,5 litrelik dizel makinenin karşımıza çıkması çok da şaşırtıcı olmayacak. Önümüzdeki günlerde daha da detaylanacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler