reklamı kapat

POPÜLER

Blade

Marvel Sinematik Evreni’nde şaşırtan Blade müjdesi

Marvel stüdyoları San Diego Comic Con’da hiç beklenmedik bir hamle yaparak herkesi şaşırttı. Yakın gelecekte MCU’da geçen yeni bir Blade filmi izleyeceğimiz ortaya çıktı.

Marvel’ın Avengers Endgame filmi sonrasında neler yapacağı uzun zamandır merak ediliyordu. Spider-Man Far From Home ile birlikte son bulan üçüncü fazın ardından izleyeceğimiz yapımlar kesinleşti. Heyecan uyandıran pek çok proje açıklandı. San Diego Comic Con‘daki panelin sonunda Marvel hiç kimsenin beklemediği bir sürprizle karşımıza çıktı. İki kere Oscar Ödülü kazanmış olan Mahershala Ali’nin MCU’nun Blade’i olarak boy göstereceği duyuruldu!

Mahershala Ali Blade oluyor!

Yakın zamanda True Detective ile ekranlarda gördüğümüz Mahershala Ali aslında Marvel dünyasına yabancı değil. Başarılı oyuncuyu Netflix’in Marvel dizilerinden Luke Cage‘de seyretmiştik. Cottonmouth ismiyle anılan Cornell Stokes karakterine hayat vermişti. Daha sonra Luke Cage dizisinin iptal haberini duyduk. Özetle Cottonmouth’ın hikayesi de son bulmuş oldu. Fakat son gelişmelerle birlikte onun Blade’i Wesley Snipes‘tan devralacağı anlaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Blade hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Marvel stüdyoları panelin sonunda Mahershala Ali’yi sahneye çıkarttı. Oyuncunun Blade şapkası takmasıyla önemli duyuru ortaya çıkmış oldu. Yeni bir seri mi geliyor, yoksa faz dörtte yer alacak bir Disney+ dizisi mi göreceğiz, bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey şu: Marvel’ın başındaki Kevin Feige çıkıp Mahershala Ali’nin Blade olmak için kendileriyle irtibata geçtiğini açıkladı. Özetle oyuncu bu rol için fazlasıyla heyecanlı ve istekli görünüyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı