reklamı kapat

POPÜLER

Harlem’in kahramanı Luke Cage Netflix’te yayında [Video]

Marvel‘ın Netflix ile ortak çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Merakla beklenen Luke Cage‘in ilk sezonu Netflix’te yayında.

Netflix’te ekrana gelen Daredevil ve Jessica Jones‘tan sonra sıra Luke Cage‘e geldi. Mike Colter‘ın hayat verdiği bu kahramanı ilk olarak Jessica Jones dizisinde görmüştük. Jessica ile romantik bir yakınlaşma içine giren Luke, şimdi kendi maceralarıyla izleyici karşısına çıkıyor.

Cheo Hodari Coker‘ın yarattığı dizide Mahershala Ali, Frankie Faison, Rosario Dawson, Erik LaRay Harvey, Darius Kaleb, Simone Missick ve Theo Rossi gibi isimleri de izleme fırsatı yakalıyoruz. Çizgi roman takipçilerinin yakından bildiği üzere Luke Cage maruz kaldığı deneyler sebebiyle hiçbir şekilde zarar görmesi çok zor bir cilde kavuşuyor. Ancak insanüstü bir güce sahip olmasına rağmen New York‘ta sakin bir yaşam sürmek istiyor. Zaman içinde mafyanın Harlem sakinlerine zulmettiğine şahit olan Cage, sahip olduğu gücü onların yararına kullanmadan edemiyor.

Luke Cage, aynı zamanda Marvel Sinematik Evreni‘ne de dahil olacak. Marvel dizileri ise Iron Fist ile devam edecek. Onun ardından Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist yeni bir dizi olan The Defenders‘ta bir araya gelecek. Bir anlamda New York’un Avengers’ı olacaklar. Netflix merakla beklenen dizinin açılışını Twitter üzerinden paylaştı.

VİDEO