reklamı kapat

POPÜLER

Disney robot

Disney, yeni robotu ile alanda geldiği son noktayı gözler önüne serdi [Video]

Eğlence dünyasının en büyük isimlerinden Disney, robot konusuna çok büyük önem veriyor. İşte bu konuda firmanın geldiği son nokta;

Disney, robot teknolojileri üzerinde çalışmalar yapan özel bir bölüme sahip. Bu bölümden yıllar içerisinde birçok ilginç robot geldi.

Şimdi gündeme gelen ise firmanın alanda geldiği son noktayı gözler önüne seren seçenek oldu.

Project Kiwi projesi altında geliştirilen bu robotun amacı, Boston Dynamics tarafından geliştirilenlerden farklı.

Disney’in robotik çalışmaları, firmanın kendi eğlence merkezlerinde kullanılacak robotlar geliştirmek odağında sürdürülüyor.

Firma film / animasyon karakterlerini Disney Park’lar içerisine olabilecek en gerçekçi şekilde dahil etmek istiyor. Gelinen son nokta da şirketin buna fazlasıyla hazır olduğunu gösteriyor.

Disney, robot alanında çok ama çok gelişmiş durumda bulunuyor

Tanıtım videosunu sayfanın üzerinde izleyebileceğiniz robot, Groot odağında gerçekçi şekilde yürüyebiliyor.

Robotun hareketleri elbette farklı karakterlere göre istenildiği gibi değiştirilebiliyor. Yani bir insan gibi yürümesi de ayarlanabiliyor.

Şimdilik ince bir kablosu olan ancak ileride buna da gerek kalmayacak denilen Groot görünümlü bu robot, denge konusunda düz zeminde herhangi bir sorun yaşamıyor.

Kollarını hareket ettiren ve mimikleri de olan robot, firmanın tema parklarında sadece çocuklar değil, yetişkinlerin bile hoşuna gidecek gibi görünüyor.

Ancak bunun ne zaman gerçek olacağını bilmiyoruz. Disney, süreçte çalışmaya devam edeceklerini aktarıyor.