reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 11 Ultra ve Xiaomi Mi 11 Pro

Xiaomi için ortaya atılan 200 megapiksel kameralı telefon iddiası

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, tam 200 megapiksel kameraya sahip bir akıllı telefon geliştiriyor. İşte detaylar;

Xiaomi, şu an en yüksek 108 megapiksel kameraya sahip bir akıllı telefon ile pazarda yer alıyor. Ancak bu yakında değişecek gibi görünüyor.

Çok sağlam bir kaynaktan gelen bu yukarıda bahsettiğimiz 200 megapiksel kameralı telefon, gerçekten büyük merak uyandırmış durumda.

Bu 200 megapiksellik sensör yüzde 99 ihtimalle Samsung imzasını taşıyor. Xiaomi’den yakında Mi Mix 4 geliyor ancak bu modelde 200 megapiksel kamera olması beklenmiyor.

Xiaomi’nin 200 megapiksel kamerayı yılın sonunda çıkaracağı bir amiral gemisi telefonda kullanması bekleniyor. Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla Snapdragon 888 Pro işlemci de yolda bulunuyor.

Bu açıdan Xiaomi imzalı bir sonraki büyük amiral gemisinde Snapdragon 888 Pro ve 200 megapiksel kombinasyonu bir araya gelebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi artırırken, Samsung düşürmek istiyor

Ice Universe, geçtiğimiz hafta üstü kapalı da olsa Samsung’un telefon tarafında strateji değiştirdiğini açıklamıştı.

Firma yeni dönemde şişirme büyük rakamlar (Bu direkt olarak megapiksel değerleri) yerine daha mantıklı davranarak kaliteye odaklanacak bilgisi verilmişti.

Biliyorsunuz fotoğraf kalitesini megapiksel değeri belirlemiyor. Yani yüksek megapiksel değeri yüksek fotoğraf kalitesi anlamına gelmiyor.

Telefonda fotoğraf kalitesini ilk olarak sensör boyutu, ikinci olarak da yapay zeka temelli bilişimsel fotoğrafçılık altyapısı belirliyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti