reklamı kapat

POPÜLER

İkinci Dünya Savaşı’ndan ilham alan “hayat kurtaran” kalem

Birden fazla amaca hizmet eden ürünlerin sayısı her geçen gün artarken bunların arasına bir de “hayat kurtaran” kalem eklendi.GP1945 Bolt Action Pen isimli bu ürün iki ekstra özelliği bünyesinde barındırarak zor durumlarda hayat kurtarıcı olmayı amaçlıyor.

Şimdiye kadar pek çok farklı girişimci teknolojik gelişmeler nedeniyle giderek daha az kullandığımız kalemleri daha işlevsel hale getirmeyi denedi. Kickstarter kampanyası başlatan GPCA ise ilhamı İkinci Dünya Savaşı’ndan alıyor. Zor koşullarda kullanılabilen ve birden fazla işlevi bulunan GP 1945 Bolt Action Plus Pen ile karşımıza çıkıyor. Yazma noktasında sıradan bir kalem gibi iş gören bu ürün aynı zamanda düdük ve cam kırıcı olarak kullanılabiliyor. Vahşi doğada veya doğal felaket durumlarında kullanılabilen bu düdük yerinizin belirlenmesine yardımcı oluyor. Cam kırıcı ise trafik kazası gibi zor durumlarda hayat kurtarıcı oluyor. Oldukça sağlam bir yapıya sahip olan bu kalem aynı zamanda su geçirmez. Bu sayede suya maruz kalan kalemi hemen yazı yazmak için kullanabiliyorsunuz.

Haoyu Feng ve Dan Xiong tarafından tasarlanan bu kaleme sahip olmak için normalde 59 doları gözden çıkartmak gerekiyor. Fakat kampanya kapsamında ürünün fiyatı 32 dolara düşmüş durumda. GP1945 Bolt Action Pen’e dair fotoğrafları haberimizin girişinde, tanıtım videosunu ise hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO