reklamı kapat

POPÜLER

Dünyada bir ilke imza atan kablosuz kulaklık; Huawei FreeBuds 4 incelemesi

HUAWEI FREEBUDS 4 TASARIM

Şarj kutularını kıyasladığımızda yeni şarj kutusu FreeBuds 3’te kullanılan şarj kutusundan daha ufak. Aynı zamanda yeni model daha hafif. Bu da taşınabilirliğe önemli katkı sağlıyor.  Kulaklık çok hafif bir tasarıma sahip olduğu için kulaklığı kulağımızdayken neredeyse hissetmedik. Bu açıdan bizi mutlu eden kulaklıkla uzun saatler müzik dinledik ve ergonomi açısından yeni modeli beğendik. Pek tabii kulaklığı satın almadan önce silikon uçlu mu yoksa silikon uçsuz kulaklıkların mı daha iyi kulağınıza oturduğunu denemekte yarar var.

Kulaklıkta en çok beğendiğimiz noktalardan biri de kulaklığın göz alıcı rengi oldu. Kulaklığın beyaz rengi olsa da biz Gümüş Orman olarak adlandırılan rengi çok beğendik.  Yeni modelin şarj kutusundaki kalitenden de memnun kaldık.  Kulaklığın kutu içeriğinden kulaklıklar, şarj kutusu, USB-C şarj kablosu ve kılavuzlar çıkıyor.  Yeri gelmişken söyleyelim.

Kulaklıklar IPX4 sertifikasıyla suya ve toza karşı da dayanıklı bir gövdeye sahip. Kulaklıklar suya ve toza karşı dayanıklı olsa da tamamen su geçirmez özelliğine sahip olmadığını söyleyelim. Kulaklığın bağlantı sistemi ise piyasadaki diğer kablosuz kulaklıklarla aynı. Şarj kutusundaki eşleştirme tuşuna basıldıktan sonra mobil cihazlarda Bluetooth sekmesi üzerinden kulaklığı seçmek yeterli oluyor.