reklamı kapat

POPÜLER

Dünyada bir ilke imza atan kablosuz kulaklık; Huawei FreeBuds 4 incelemesi

HUAWEI FREEBUDS 4 SES PERFORMANSI

Ses performansı kulaklık satın alımında en önemli kriterler arasında yer alıyor. Huawei’nin yeni kablosuz kulaklığı FreeBuds 4 sunduğu ses kalitesiyle bizi etkilemeyi başardı. Farklı türlerde müzikler dinlediğimiz kulaklık çoğu müzik türünde bizim beklentimizi karşıladı. Kulaklık temiz ve net bir ses deneyimi sunuyor. Kulaklıkta bas deneyimi standart bir kullanıcı için yeterli olsa da bas performansına önem veren kullanıcılar için bu performans yeterli gelmeyebilir.

14,3 mm’lik sürücünün kullanıldığı kulaklık pek tabii piyasadaki amiral gemisi seviyesindeki kablosuz kulaklıklar kadar iddialı olmasa da çoğu kullanıcı için yeterli bir kaliteye sahip. 40 kHz’e kadar frekans aralığını destekleyen kulaklıkta Sıvı Kristal Polimer (LCP) kompozit diyafram kullanıyor. Bu sayede büyük bir kalite kaybı olmadan, seslerin tiz kısmı daha zengin ve daha dolgun geliyor.

Yüksek ses seviyesinde seste herhangi bir bozulmaya karşılaşmadığımız kulaklıkta fark yaratan özelliklerden biri kişiye özel gürültü engelleme özelliği. Dünyanın ilk uyarlanabilir kulak eşleştirme aktif gürültü önlemeli kulaklığı olarak lanse edilen model gerçekten de fark yaratıyor. Yapay zekadan destek alan bu özellik sayesinde kullanıcılar herhangi bir ayara ihtiyaç duymuyor. Huawei her kulaklık farklı bir yapıda olduğu için böyle bir teknolojiyi sunduğunu belirtiyor. Kulaklık, kulak içi şeklini ve kulaklıkların nasıl takıldığını algılamak için uyarlanabilir kulak eşleştirme teknolojisini kullanıyor. Optimum düşük frekanslı ses azaltma elde etmek içinse çeşitli gürültü engelleme modlarından akıllıca seçim yapıyor. Genel ve Sıcak olmak üzere iki farklı gürültü engelleme seçeneği kulaklıkta yer alıyor. Genel modu gürültüyü tam anlamıyla engelleyebiliyor. Sıcak mod ise ev ve ofis ortamındaki sesleri minimum seviyeye getirebiliyor.