reklamı kapat

POPÜLER

nike

Dünyanın en nadir 100 ayakkabısı tek bir kişiye satıldı!

Kanadalı bir iş insanı ve koleksiyoncu olan Miles Nadal, dünyanın en nadir bulunan 100 ayakkabısının tamamını satın alarak milyonlarca dolar harcadı. Bu ayakkabı çiftlerinin içinde özel bir Nike koleksiyon ayakkabısı da bulunuyor.

Geçen hafta dünyanın en nadir 100 ayakkabısının tamamının tek bir kişiye 1 milyon doların üstünde bir rakama satıldığı bildirildi. Olay ilk olarak açık artırmada 99 ayakkabının alınmasıyla başladı. Miles Nadal, dünyanın en nadir 99 ayakkabısını 850 bin dolar karşılığında satın aldı. Tek bir nadir ayakkabının kalmasıyla Nadal onu da satın alarak 437 bin 500 dolar ödedi. Son ayakkabı ise Nike Moon koleksiyon ayakkabısıydı. Bu özel ayakkabıları koleksiyonuna katan Nadal, bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu soruşturmasının merkezinde iken 2015 yılında istifa edene kadar reklam ajansı holding grubu MDC Ortaklarının CEO’su oldu. Şu anda milyarlarca dolarlık yatırım firması Peerage Capital’in CEO’su olarak tanınan birisi. Şimdi ise en nadir ayakkabıların tamamını alarak adından söz ettiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte açık artırma ile satılan ayakkabılardan bazıları:

Air Jordan 11 Derek Jeter

Air Jordan 11 Derek Jeter

Chanel x Pharrell x Adidas Owned by Karl Lagerfeld

Chanel x Pharrell x Adidas Owned by Karl Lagerfeld

Nike Mags

Nike Mags

Nike Mags

Nike Mags

Travis Scoot x Air Jordan 4 Friends and Family Collection

Travis Scoot x Air Jordan 4 Friends and Family Collection

Nike Moon koleksiyon ayakkabısı rekor fiyata satıldı

İlk açık artırmada Nadal 100 nadir ayakkabının tamamını almayı teklif etti ancak ayakkabının orijinal sahibi, çifti açık artırmada bir süre daha tutmak istediğini söyledi. Bu Nike spor ayakkabı ilk çalışanlarından ve Nike’nin kurucusu Bill Bowerman tarafından tasarlanıp satılan ayakkabılardan. Daha sonra kısa süre içinde bu spor ayakkabı çifti rekor bir fiyata Nadal tarafından satın alındı.

Sotheby’nin basın açıklamasında, hevesli bir otomobil koleksiyoncusu olan Nadal’ın yeni edindiği ayakkabılarını Kanada’daki Rüya Otomobil Müzesi’ndeki özel bir alanda sergilemeyi planladığını söyledi. Ayrıca koleksiyonunu, arkadaşları ve aileleri ile birlikte talep üzerine yardım kuruluşları ile de paylaşmayı planlıyor.

İlginizi çekebilir

Nike Fit uygulaması