reklamı kapat

POPÜLER

TCL Flex V katlanabilir telefon

Dünyanın en uygun fiyatlı katlanabilir telefonu için geri sayım başladı; işte telefonun Türkiye’ye geliş tarihi

TCL bugün gerçekleşen basın etkinliğinde TCL 30 serisini görücüye çıkarttı.

Çok yakında Türkiye’de satışa sunulacağı açıklanan modellerle birlikte katlanabilir telefon modellerinin de ön gösterimi yapıldı. Etkinlikte hem dikey hem yatay olarak katlanabilen modeller görücüye çıktı. Bu modeller dışında TCL’nin çalışmalarını sürdürdüğü genişleyebilen telefon modeli de gösterildi. Bu cihazların şu anda geliştirilme aşamasında. TCL’nik ilk olarak Galaxy Z Flip 3 modelini hedef alan TCL Flex V modelini satışa sunması bekleniyor.

TCL İstanbul’da düzenlenen etkinlikte katlanabilir ekranlı telefonun da bu yılın sonunda Türkiye’de satışa sunulacağını belirtti. Erişebilir bir fiyattan satışa sunulacağı belirtilen telefonun Türkiye fiyatı ise açıklanmadı. Katlanabilir ekranlı model TCL Flex V olarak adlandırılıyor. Dünyanın en uygun fiyatlı katlanabilir telefonu olan modelin Türkiye’deki fiyatı açıklanmasa da katlanabilir modelin yurt dışı fiyatının 600 dolar olacağı daha önceden açıklanmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TCL Flex V hangi özelliklere destek veriyor?

Qualcomm’un Snapdragon 765G işlemcisinden güç alan telefonda 2.400 x 1.080 piksel çözünürlüklü bir ekran yer alıyor. Pil kapasitesi 3.545 mAh olan telefonun arka tarafında 48 megapiksel ve 16 megapiksel kamera bulunuyor. Telefonun ön tarafında ise 44 megapiksellik bir kamera mevcut. Dikey olarak katlanabilen modelin yıl bitmeden erişebilir bir fiyattan Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Telefonla ilgili yeni gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın