reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon Royole Flexpie

Dünyanın ilk katlanabilir telefon modeli parçalarına ayrıldı [Video]

Dünyanın ilk katlanabilir telefon modeli olarak geçen Royole FlexiPai, JerryRigEverything tarafından bu sefer parçalarına ayrıldı.

Çin merkezli Rouyu Technology tarafından geliştirilen katlanabilir telefon Royole FlexiPai (Rouyu FlexiPai olarak da geçiyor), JerryRigEverything tarafından geçtiğimiz hafta en zorlu sağlamlık testine sokulmuştu. Çin’de satışa sunulan model, bu sefer ise parçalarına ayrıldı. Diğer amiral gemileri gibi içerisinde yüksek ısıyla girilebilen telefon, burada tahmin edilenden farklı olarak çok ilginç detaylar barındırmıyor. Kendi adını telefonun iç kısmına birden fazla kez yazdığı görülen firma, burada pilin kolaylıkla değiştirilmesine izin vererek olumlu yorum alıyor. Telefonun içerisinde en çok merkezdeki menteşe sistemi dikkat çekiyor. Üç parçalı bir yapıdan oluşan bu menteşe, dışında yumuşak bir kaplama taşıyor ancak aslında metal parçalar kullanıyor. Uzun kullanımda dahi sorun yaşatmayacak gibi duran bu bölüme ek olarak katlanabilir telefon modelinin kağıt kadar ince esnek AMOLED ekranı da gerçekten hayranlık uyandırıyor. Şimdilik plastik kaplı bu ekranların, 2020’de inanılmaz ince cam kullanacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Royole FlexiPai şu detaylara sahip

7,8 inç boyutunda esnek bir AMOLED ekran yer alan model, katlandığı zaman 4 inç seviyesine düşüyor. Cihaz gücünü ise 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 6 GB RAM +128 GB depolama, 8GB RAM + 256 GB depolama ve 8 GB RAM+512 GB depolama seçenekleri sunulan Royole FlexiPai, arkasında 16 megapiksel + 20 megapiksel çiftli kamera sistemi taşıyor. Royole FlexiPai‘nin tam 1.300 dolar başlangıç fiyatı bulunuyor.