reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Stranger Things 4. sezon öncesi ortaya çıkan taslaklar

Stranger Things için ucundan dönülen Jim Hopper kararı

Netflix orijinalleri arasındaki en popüler yapımlardan olan Stranger Things 4. sezon için çalışmalara devam ederken, dizinin ilk taslakları da internetteki yerini aldı.

Stranger Things 4. sezon maceraya kaldığı yerden devam etmek için Netflix kütüphanesine dönecek. Ancak bundan önce dizinin yaratıcıları Duffer kardeşler, izleyicilerle dizinin ilk planlarını paylaştı. İlk dönemlerde ismi Montauk olarak tasarlanan dizinin birinci sezonu için detaylı karakter açıklamaları bulunuyor. Bu açıklamalar içinde Jim Hopper ve Joyce Byers için düşünülen oyuncular da yer alıyor. Hopper ve Byers dizide David Harbour ve Winona Ryder tarafından canlandırılsa da Duffer kardeşlerin taslakları oluştururken hayal ettikleri ilk isimler bunlar değilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stranger Things için ilk etapta düşünülen oyuncular

Duffer kardeşler Hopper için Ewan McGregor ya da Sam Rockwell‘in kullanılabileceğini belirtiyor. Obi-Wan dizisiyle televizyon ekranlarına dönemeye hazırlanan McGregor bu tarz bir yapım için akıllıca alternatiflerden biri şüphesiz. Ancak rol sonunda David Harbour’un oluyor. Joyce Byers içinse yeni Game of Thrones dizisinde izleyeceğimiz Naomi Watts ve Marvel Sinematik Evreni’ndeki Spider-Man filmlerinde May Hala’yı canlandıran Marisa Tomei‘nin ismi geçiyor. Elbette bunlar taslak aşamasındaki düşünceler. Daha sonra bu oyuncularla bir görüşme yapılıp yapılmadığı bilinmiyor.

Stranger Things 4. sezon için beklerken geçirdiğimiz bu üç sezonda ise Harbour ve Ryder izleyicilerin fazlasıyla beğenisini kazanmış gibi görünüyor. Her ne kadar Harbour’a 3. sezonda veda etmişiz gibi görünse de Hopper için hayranlar hala umutlu teoriler paylaşıyor. Ryder’ın rolü ise yeni sezonda daha da büyüyecek gibi duruyor. Dizinin 4. sezonunun 2020 sonunda ya da 2021 başlarında Netflix kütüphanesinde yer alması bekleniyor. Yayınlanan ilk taslaklara buradan ulaşabilirsinz.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Eylül 2019 ajandası