reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mini 2 drone

Duyuruya gerek kalmadı; işte karşınızda DJI Mini 2 drone

Drone pazarının hakimi konumunda yer alan DJI, yakında yeni bir model daha tanıtmaya hazırlanıyor. DJI Mini 2 drone modeli geliyor;

Resmi olarak 4 Kasım tarihinde tanıtılacak drone modeli DJI Mini 2, aktarıldığı kadarıyla 449 euro Avrupa fiyat etiketiyle raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. DJI Mavic Mini’nin üzerine gelen ancak “Mavic” ibaresini rafa kaldıran drone, cepte taşınabilecek kadar ufak bir gövdeye sahip. Pervane kolları katlanabilen model, tasarımsal olarak büyük değişiklikler görmemiş durumda. 2.250 mAh piliyle 31 dakika boyunca havada kalabilen Mini 2, 4 bin metreye çıkabiliyor ve açık arazide 10 km uzaktan yönetilebiliyor. Bünyesinde 1/2.3 inç sensörlü 12 megapiksel F2.8 kamera sistemi yer alan Mini 2, bununla 4K 30 fps video ve 12 megapiksel fotoğraf çekebiliyor. Burada ihtiyaç duyacaklar için daha yüksek kare hızlarıyla 2.7K ve Full HD video seçenekleri de sunuluyor. RAW çekim desteği de olan model, diğer DJI drone’lar gibi akıllı takip ve güvenlik sistemlerini de bünyesinde barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Mini 2 drone modeli Türkiye’de de satılacak

Ağırlığının 249 gram olduğu aktarılan model, bu açıdan ABD’nin 250 gramlık lisans sınırının altında kalıyor. Yani bu model için drone lisansı alınmasına gerek bulunmuyor. Pervaneleri rahatlıkla değiştirilebilen Mini 2, henüz Türkiye’de kaça satılacak bilinmiyor. Ancak modelin buraya gelmesi kasım ayı içinde olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bu da uçan otomobil modeli