reklamı kapat

POPÜLER

lenovo

Ekrana entegre parmak izi sensörlü Lenovo Z5 Pro’nun tanıtım tarihi ortaya çıktı

İnce ekran çerçeveleri ve sürgülü kamerasıyla fark yaratan Lenovo Z5 Pro’nun tanıtım tarihi belli oldu. Lenovo’dan Lil Jun, Lenovo World 2018 etkinliğinde telefonu gösterse de telefonun duyuru tarihini paylaşmamıştı. Edindiğimiz bilgiye göre Lenovo Z5 Pro, 11 Ekim’de düzenlenecek yeni bir etkinlikte gün ışığına çıkacak. 

Çok ince ekran çerçevelerinin tercih edildiği telefon bu tasarımı sürgülü kamera sistemi sayesinde sağlıyor. Sürgülü yapıda hem ön hem de arka kameraları taşıyan Lenovo Z5 Pro’nun sunduğu özelliklerden de bahsedelim. 2.280 x 1.440 piksel çözünürlüklü 6,5 AMOLED ekranlı telefonda Snapdragon 845 işlemcinin ve 8 GB RAM’in yer alması bekleniyor. Android 8.1 yüklü telefonda dahili depolama kapasitesi ise 128 GB. 16 megapiksel F/2.0 diyaframlı kameraya 20 megapiksellik F/2.0 diyaframlı kameranın eşlik ettiği telefonda 25 megapiksellik selfi kamerası da bulunuyor. Saniyede 30 kare 4K video kaydına da destek veren telefonda Bluetooth 5.0 ve USB-C gibi en yeni bağlantı noktaları da tercih ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarımıyla hayranlık uyandıran telefon ne zaman tanıtılacak?

Yüz tanıma sistemli telefonda parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edildiği belirtiliyor. Lenovo Z5 Pro’nun satış fiyatına dair bir dedikodu henüz açığa çıkmış değil.

İlgili Video

Telefon için en son bu video çıkmıştı