reklamı kapat

POPÜLER

Elation Freedom

Elation Freedom; 1,8 saniyelik 0-100 değeriyle nabız yükselten elektrikliyle tanışın

Geliştirme ekibindeki isimlerin Formula 1 ve Le Mans çıkışlı olmasıyla ayrı bir ilgi çeken, Elation Freedom performansıya göz dolduruyor.

Elektrik otomobil pazarının günümüzde oluşturduğu pazar dinamikleri, pek çok yeni markayı karşımıza çıkarttı. Bunun örnekleri gerek standart binek sınıfta gerekse süper spor otomobillerde çokça önümüzde duruyor. Listeye Amerika’dan dahil olan Elation Freedom, geliştirme ekibindeki isimlerin Formula 1 ve Le Mans çıkışlı olmasıyla da ayrı bir ilgiyi hak ediyor. Tasarımında bu sınıfta alışık olduğumuz havacılı dinamikleri odağında keskin çizgiler kullanılan Freedom, bunu rakamsal verileriyle destekliyor. Farklı motor kombinasyonuyla tercih edilebilecek olan otomobilin giriş seviyesinde 1.054 PS’lik davetkar bir güç değerine sahip olması da dinamikleri hakkında ilk ipuçlarını içeriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elation Freedom teknik özellikleri

Freedom’un giriş seviyesi için açıklanan 1.054 PS’lik güç değeri, sunulan üç adet elektrik motorunun kombinasyonu üzerinden mümkün kılınıyor. İlk aşamada bu seçenekle satışta olacak otomobili ileriki süreçte dört adet elektrik motorlu kombinasyonla da almak mümkün olacak. Böyle bir senaryoda güç değerinin 1.929 PS sınırlarına yükselecek olması, en az 1,8 saniyelik 0-100 değeri kadar tatmin edici. Batarya kısmında 100 ile 120 kWh’lık seçeneklerin sunulduğu aracın limitlendirilen maksimum sürat değeriyse 418 km/s olarak resmiyete kavuşmuş durumda. Karbon fiber alaşım monokok tipi şasi üzerine imal edilecek olan Freedom, yaklaşık 2 milyon dolarlık başlangıç fiyatıyla meraklılarını bekliyor olacak.

İlginizi çekebilir

Lamborghini Huracan EVO Spyder