reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli bisiklet The Babymaker

Elektrikli bisiklet pazarının iddialı son üyesi: The Babymaker [Video]

Elektrikli bisiklet pazarı genişlemeye devam ediyor. Bu sefer karşımıza çıkan en son model ise ilginç ismiyle dikkat çeken The Babymaker oluyor.

Elektrikli bisiklet The Babymaker, Indieogogo üzerinde hedeflediği desteği çok ciddi şekilde bulan modeller arasında yer alıyor. Proje sayfasına buradan ulaşabileceğiniz bisiklet, direkt olarak şehir içi kullanımına yönelik hazırlanmış. Bu açıdan bir süspansiyon sistemi ile donatılmayan The Babymaker, birçok canlı renk seçeneğine sahip. 14,5 kg ağırlığıyla gerektiğinde taşımanın zor olmadığı bisiklet, San Diego merkezli FLX Bike tarafından geliştiriliyor. Havacılık sınıfı alüminyum kullanılan gövdesi hafif olduğu kadar sağlam da olan elektrikli bisiklet, 36V/7-Ah pil paketiyle kullanıma da bağlı değişmekle birlikte 80 km’ye kadar menzil getiriyor. Arkasında yer alan elektrik motoruyla sürücülere beş seviye pedal desteği sağlayan ve 40 km/s hıza çıkılmasına imkan tanıyan bisiklet, birçok konuda bilgi veren ufak bir LCD kontrol ünitesi ile donatılmış. Herhangi bir vites sistemine sahip olmayan modelin, bir Pro versiyonu da bulunuyor. Bu versiyon kuvvetli Magura hidrolik disk frenler ile geliyor. Normal sürümde ise klasik tip frenler kullanılıyor. Pro versiyon ayrıca normalden farklı olarak zincir yerine Gates karbon kayış aktarım sistemi kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli bisiklet The Babymaker ne kadara satılacak?

Normal sürüm için açıklanan Indieogogo bağış miktarı 969 dolar seviyesinde yer alıyor. Pro model ise en az 1.249 dolar bağış ile elde edilebiliyor. Modellerin gerçek satışa ise 1.999 ve 2.499 dolardan çıkacağı aktarılıyor. Yani yine karşımızda ucuz birer bisiklet yer almıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da 200 km menzil sunan başka bir bisiklet