reklamı kapat

POPÜLER

Elektronik kağıt ekranlı SmartBand Talk ve Android Wear’li Smart Watch 3

IFA 2014’te amiral gemisi Xperia Z3’le birlikte diğer mobil cihazlarını tanıtan Sony, giyilebilir cihaz serisine de iki yeni ürün eklediğini açıkladı. SmartWear Experience serisine eklenen SmartBand Talk ve SmartWatch 3, sonbaharda piyasada olacak.

Sony’nin açıklamasına göre, SmartBand Talk’un iletişimden fitness’a kadar hayatın her yönünü kapsayan gelişmeleri kaydetmekte üstüne yok. Arama ve ses kontrolünü bilek üzerinden yapma imkanı veren cihazın üzerinde bulunan 1,4 inçlik elektronik kağıt ekran sürekli açık duruyor. Bu kıvrımlı ekran, yüksek görünürlük sağlamasına rağmen az miktarda güç tüketiyor. Sony’nin giyilebilir cihazlara yönelik uygulaması Lifelog ile çalışacak şekilde tasarlanan SmartBand Talk’ta iletişim, fiziksel aktivite ve bildirim trafiği rahatça izleniyor. Ayrıca Roxy gibi spor giyim üreticileriyle iş birliği yapacağını açıklayan Sony, seriye sınırlı üretime sahip modelleri de ekleyecek.

smartwatch

Cihazın üzerinden doğrudan arama yapabilmek için bir mikrofon ve hoparlör de bulunuyor. SmartBand Talk’ta sesli kontrol özelliği de bulunuyor, ancak bu özellik şimdilik sadece Japonca, İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyola desteği verecek. Bu cihaz da Sony’nin diğer giyilebilir cihazları gibi IP68 su ve toz geçirmezlik sertifikasına sahip. Siyah ve beyaz renk seçeneği bulunan bilekliğin yeni renkleri de ilerleyen dönemde piyasaya çıkacak.

SmartWatch 3 ise Sony’nin özellikle Android Wear güncellemesine ayak uydurmak üzere tasarladığı bir saat. İvme ölçer, pusular, jiroskop ve GPS sensörüyle gelen cihazda 1,6 inçlik 320×320 piksel ekran bulunuyor. Siyah ve fosforlu sarı renklerde gelen saatin kayışını pembe ve beyaz kayışlarla değiştirmek de mümkün. 4 GB hafızaya sahip olan saat Bluetooth kulaklığa da bağlanabiliyor.