reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk

Elon Musk’ın inşaat sektörünü değiştirecek yeni projesi

Elon Musk, erken 1 Nisan şakası olması hayli muhtemel ilginç bir duyuruya imza attı. Ancak ilginç projeler ve Musk’ı yan yana görünce emin olmak zor. Musk’ın yeni çılgın planı inşaat sektörüne yönelik…

Elon Musk’ın Boring Company’si şüphesiz ilginç ürünleri kullanıcılarla buluşturuyor. SpaceX ve Tesla CEO’su aynı zamanda Boring Company üzerinden alev silahı satıyor örneğin. 1 Nisan‘a birkaç gün kalmışken yeni bir duyuru yapan Elon Musk yine oldukça çılgın bir projeyi dillendirince, haliyle şüpheyle yaklaşmaktan kendimizi alamıyoruz. Musk’ın yeni projesinin şaka olabileceğini düşünmekte çok da haksız sayılmayız çünkü Musk yakında gerçek boyutlu LEGO benzeri tuğlalar satacağını iddia ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şaka mı gerçek mi?

Twitter üzerinden paylaştığı gönderide LEGO gibi birbirine geçmeli tuğla projesi olduğunu belirten Musk, bunun yakında Boring Company’de satılacağını belirtti. Hafif ancak dayanıklı olduğu belirtilen bu malzeme ile ev ve benzeri yapıların yapılabileceğini ekleyen Musk, devasa figürler oluşturulabileceğini de ekledi. Belli temalara sahip kitlerle satılacağını söyleyen Musk ilk kitin Antik Mısır temalı olacağını da ekliyor. Özellikle son cümle bu duyurunun 1 Nisan şakası olduğunu düşündürüyor.

Daha önce de sizlerle dakikalar içinde yapılan bütçe dostu mini ev modelleri paylaşmıştık. Yani bu tarz bir düşünce imkansız değil. Musk’ın projesi de iki kişinin bir gün içinde küçük bir evi inşa edebileceği üzerine. Ancak Musk’ın anlattığı LEGO tarzı tuğlalar ve Antik Mısır temasıyla satılan ürünler… Şimdilik çok umutlanmıyoruz diyelim.