reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk’ı kıskandıracak elektrikli yat konsepti: Tesla E-Vision Granturismo

Bağımsız bir tasarımcı tarafından elektronik ortamda tasarlanan Tesla E-Vision Granturismo, meraklılarının asla hayır diyemeyeceği bir geleceği temsil ediyor.

Son dönemlerde daha çok “batma” haberleriyle gündeme gelen Tesla’yı kısa vadeli süreç içerisinde çok ciddi sınavlar bekliyor. Model 3‘ün üretim adedi artırma ve teslimatların gerçekleştirilmesi konusunda yoğun bir mesaide olan şirket, aynı zamanda elektrikli kamyonu Semi ve Roadster‘ı da 2020’ye kadar hazır hale getirmek istiyor. Halihazırda önümüzde duran haritaya baktığımızda Tesla ve Elon Musk’ın izin yapma ihtimalinin biraz zor olduğunu da söyleyebiliriz. Bunun bizler için keyifli yanı ise bağımsız isimlerin, gelecekte Tesla’nın gireceği potansiyel endüstriler üzerine çalışmalarını rahatça geliştirebilecek olması. Tıpkı şu anda sizlerle paylaşmakla olduğumuz bu başarılı sürat teknesinde olduğu gibi. Aziz Belkharmoudi isimli tasarımcı tarafından hayata geçirilen proje teknik değerleriyle Tesla’nın felsefesini sonuna kadar yansıtıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güzel düşünülmüş teknik detaylar

Tesla E-Vision Granturismo adıyla karşımıza çıkan projede, tekneyi 18 metrelik bir performans canavarı olarak tasarlayan Belkharmoudi’nin detaylı çizimleri kesinlikle takdiri hak ediyor. Teorik olarak üzerinde Model S’te kullanılan elektrik motorlarıyla gelen teknede, kombinasyon olarak 1.800 beygir gibi bir güç karşımıza çıkıyor. Su üzerinde maksimum 75 km/s hıza erişebileceği de hesaplanan teknenin ön bölümünün tamamen güneş panelleriyle kaplanmış olması bataryaların şarj edilmesi konusunda bizlere güzel bir ipucu veriyor. Gövdesinde kullanılacak materyal için karbon-kevlar birlikteliğinin tercih edildiği E-Vision Granturismo benzeri bir projenin uzun vadede Tesla tarafından üretilmemesi için hiçbir neden yok. Bunu ise bize zaman gösterecek. Projeyle ilgili yorumlarınızı bize iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tesla motorlu Honda Accord