reklamı kapat

POPÜLER

Epson

Epson’dan Mars ve Ay görevleri için uzay işçisi robotlara yatırım

Epson, genel amaçlı uzay robotları geliştiren GITAI Inc. ile iş birliğine gitti. Yapılan ortaklıkla Ay ve Mars keşif görevlerinde uzay istasyonları inşası ve kalıntılarının temizlenmesi için işçi robotlar destek olacak.

İşçi robotlarla uzay çalışmalarının hem daha güvenli olacağı hem de maliyetlerin düşürüleceği belirtiliyor.

Uzayda genel iş gücünün eğitim ve nakliye maliyetleri nedeniyle tehlikeli ve pahalı olduğundan söz ediliyor GITAI ise uzay geliştirme çalışmalarını hem güvenli hem de uygun fiyatlı hale getirebilecek genel amaçlı robotların geliştirilmesi yoluyla, astronotların üzerindeki riski ve yükü azaltmayı hedefliyor. Uzay işçiliği söz konusu olduğunda toplam nakliye ve eğitim maliyetini önemli ölçüde düşürmeyi planlıyor.

Yapılan ortaklıkla Ay’ın yüzeyinde kaynak geliştirme, ek Mars keşif görevleri ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nun ticarileştirilmesi dahil olmak üzere artan uzay geliştirme çalışmalarına yanıt verilecek. Ayrıca Ay ve Mars’ta yeni uzay istasyonlarıyla üslerinin inşası ve mekik kalıntılarının temizlenmesi gibi uzayda işgücüne yönelik gereksinimler karşılanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Epson bu süreçte nasıl bir yol izleyecek?

Epson, robotik çözümler de dahil olmak üzere çeşitli GITAI temel teknolojilerinin uygulanabilirliğini araştıracak, mühendisleri GITAI’ye gönderecek ve personel değişimleri yoluyla açık inovasyonu aktif olarak teşvik edecek.

İlginizi Çekebilir

SpaceX, geleceğin roketi için etkileyici bir video yayımladı