reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Jony Ive

Eski Apple tasarım sorumlusu Jony Ive ve Ferrari arasında ortaklık

Geçtiğimiz yıllarda büyük bir sürpriz yaşanmış ve Jony Ive Apple’dan ayrılacağını duyurmuştu. Ive bu sefer Ferrari ortaklığı ile ses getirdi.

Advertisement

Steve Jobs döneminin ve Apple’ın en önemli isimlerinden endüstriyel tasarımlardan sorumlu isim Jony Ive, Apple’dan ayrılacağını açıklayarak büyük bir sürpriz oluşturmuştu.

Ive bilenler olacaktır buna karşın Apple ile bağlarını tam olarak koparmadı. LoveForm adını verdiği kendi tasarım şirketiyle yoluna devam eden Jony Ive, bu şirketiyle en büyük müşterisi halini alan Apple’a tasarımlar üretmeye devam ediyor.

LoveForm ile başka şirketler için de tasarımlar yapma şansı elde edecek tasarımcı, kariyerinin zirvesini ve yeteneğini farklı alanlarda da devam ettirmek istiyor.

İşte bu bağlamda bir kez daha gündeme gelen Ive ve LoveForm, dünyanın en özel otomobillerine imzasını atan Ferrari ile bir ortaklık kurdu.

Marc Newson’ın da dahil olduğu bu ortaklığın kapsamı henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak Ive’nin marka için “lüks” birçok ürün üzerinde çalışacağı, Ferrari’nin elektrikli otomobillerine de bir aşama destek çıkacağı aktarılıyor.

Jony Ive yüksek ihtimalle direkt olarak Ferrari otomobiller tasarlamayacak, daha çok Ferrari’nin lüks aksesuarlarına odaklanacak. Burada kısa değil uzun vadeli bir ortaklık kuran dev isimler, gerçekten şaşırtıcı işlere imza atabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jony Ive, bir araya Ferrari CEO’su olabilir haberleriyle gündeme gelmişti

Ferrari CEO’su Louis Camilleri geçtiğimiz yıl kişisel sebepler nedeniyle görevinden ayrılmış ve bunun üzerine birçok iddia ortaya çıkmıştı.

İtalya merkezli kaynaklar, Ferrari’nin yeni CEO’su için adı geçen isimler arasında Apple Finans Direktörü Luca Maestri ve Apple’ın eski tasarım sorumlusu Jony Ive de yer alıyor söylentilerini ortaya atmıştı.

O zaman eski Vodafone CEO’su Vittorio Colao‘nın da güçlü adaylar arasında yer aldığı gelen bilgiler arasında yer alıyordu. Şu an Ferrari’nin başında CEO olarak John Elkann yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

En ufak boyutlu Xbox modeli Series S