reklamı kapat

POPÜLER

Eşsiz detaylarıyla Mad Max’i gerçek hayata taşıyan özel tasarım : Yamaha V-Max 1700 Carlex

17 Nisan 2017

Lüks otomobil üreticilerinin modelleri üzerinde yaptığı geliştirmelerle öne çıkan Carlex, motosikletler üzerinde yaptığı projelerle de adından söz ettirmeyi başarıyor.

Motosiklet ve otomobil modelleri üzerine bağımsız tasarımcılar tarafından yapılan geliştirmeleri sonucunda fabrika çıkış versiyonlara yapılan birbirinden başarılı işlere çoğu zaman şahit oluyoruz. Kimi garajların performans kimilerininse tasarım ayağında yaptığı bu geliştirmeler güzeli daha güzel güçlüyü daha güçlü yapıyor. Polonya merkezli geliştirici Carlex‘in Yamaha V-Max 1700 üzerinde yaptığı geliştirmeyse doğrusunu söylemek gerekirse geriye dönüp baktığımız yapılan tüm tasarım geliştirmelerini geride bırakmaya aday olarak karşımıza çıkıyor. Başrollerini Tom Hardy ve Charlize Theron’un yönetmenliğiyse George Miller’ın yönettiği Mad Max: Fury Road filminde gördüğümüz motosikletlere selam gönderen bu proje kelimenin tam anlamıyla detayların bir araya gelerek bütünsel bir şaheser oluşturduğu ortak nokta.


Carlex’in geliştirdiği projeyi Yamaha V-Max 1700’den ayıran önemli iki nokta kullanılan deri ve gövde tasarımı ayağında yatıyor. Gidonlardan frenlere kadar motosikletin hemen her yerinde deri detaylara yer veren ekibin mekanik parçalardaysa büyük oranda orijinalliğe sadık kaldığını görüyoruz. Yer yer gümüş alaşım parçaların da yer verildiği çalışmanın fiyat bilgisini almak içinse V-Max sahiplerinin geliştirmecilere ulaşması gerekiyor. Ferrari, BMW ve Land Rover başta olmak üzere birbirinden özel otomobil üreticilerinin tasarım geliştirmelerini yapan Carlex’in sayfasına buradan ulaşıp siz de projeleri inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR