reklamı kapat

POPÜLER

Estetik harikası Buick Avista ile tanışın

11 Ocak 2016

Uzun süredir hakkında haber alamadığımız Buick, kendisini Detroit Otomobil Fuarı’nda hatırlattı. ABD’li üreticinin fuarda sergilediği Avista modeli, yine her zamanki Buick estetiğinden ve performansından fazlasıyla nasibini alıyor.

Aerodinamik ve kompakt yapısıyla dikkat çeken otomobil sade ancak ona rağmen iddialı bir tasarım anlayışına sahip. Agresif görünümlü ön tampon tasarımında iddialı bir ön panjur, krom ızgaralar, içeri eğimli hava girişleri ve çekik gözlü bir far yapısı tercih edilirken, arka tamponda LED stoplarla birleşen hafif çıkıntılı bir bagaj tasarımı ve geniş korumalığın iki yanında dörtgen egzoz sistemi kullanılmış. B sütunu olmayan otomobilin çıkıntılı eşik tasarımı ve 20 inçlik jantları da dikkat çekici.

2016-buick-avista-concept-014-1-1000x562
Fütüristik bir havanın hakim olduğu iç mekanda dijital gösterge paneliyle birleşen bilgi ekranı ve vites topuzunun da dahil olduğu tamamen dokunmatik kontrol paneli öne çıkan detaylardan. Bolca karbon fiber ve alüminyum malzeme kullanılan iç mekanın döşemeleri ise deri kaplı.

Estetik ve teknolojik özelliklerinin yanı sıra performanstan da ödün vermeyen Buick Avista, çift turbo beslemeli V6 motora sahip. 400 beygir gücündeki motor bloğu 8 ileri otomatik şanzımanla destekleniyor.

YORUMLAR