reklamı kapat

POPÜLER

kripto para, bitcoin

Facebook, Bitcoin ve diğer kripto para reklamlarına savaş açtı

Facebook reklam politikasını geçtiğimiz günlerde güncelledi. Yeni karara göre aldatıcı içeriklere karşı başta bitcoin olmak üzere diğer tüm kripto para reklamları rafa kalkıyor.

Popüler sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde artık finansal ürün ve servislerin reklamlarının kabul edilmeyeceğini açıkladı. Genellikle yanıltıcı içeriklerle eşleştiği belirtilen bu reklamların yasaklanma sebebi ise elbette kullanıcıları korumak. Kararın kalıcı olmadığı eklenirken Facebook, aldatıcı reklamları ayırt etme konusundaki çabalarının devam ettiğini de ekliyor. Sosyal medya devinde finansal bir içeriği reklamla duyurmak için özel izinler gerekiyor. Örneğin gerçek para ile kumar oynanabilen bir site reklam verebilmek için “yazılı izin” almış olması gerekiyor. Ayrıca içerik üreticilerinin de 18 yaş ve üstü kullanıcıları hedeflemesi şart. Ancak iş kripto para piyasasına gelince biraz karışıyor. Zira çoğu kullanıcının çok yeni olduğu bu piyasa dolandırıcıların yeni favorisi konumunda.

Kripto para dolandırıcılığı yükselişte

Gün geçtikçe kripto para piyasasına duyulan ilginin artması, dolandırıcıları da bu yöne itti. Pek çok dijital hırsızlık haberinin yanı sıra güvenilir olmayan sitelere de dikkat etmek gerekiyor. Kullanıcıların kendilerini koruyabilmesi için yatırım yaptıkları sitelerle ilgili gelişmiş araştırmalara girmeleri şart. Ayrıca dolandırıcılık yapan sitelerin ihbar edilip listelendiği bir başka internet sitesi daha mevcut. Söz konusu siteyle ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Facebook’un reklam politikasına ilişkin güncelleme metni ise burada yer alıyor.