reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook Messenger’a kullanıcı dostu yenilik geliyor

Facebook Messenger yeni bir özellikle daha kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde yayınlacak olan güncelleme ile gelecek olan yenilik birçok kullanıcıyı mutlu edecek türden.

Facebook Messenger, sürekli güncellenen içerikleri, emojileri ve özellikleri ile mesajlaşmayı keyifli hale getiren uygulamalardan bir tanesi. Çoğumuzun en çok kullandığı seçenekler arasında yer alan uygulama için Facebook, kullanıcı dostu bir yenilik üzerinde çalışıyor. Standart mesajlaşma sırasında çok fazla sorun yaratmayan mobil veri kullanımı işin içerisine resim, video gibi seçenekler girince fazlalaşabiliyor.
facebookdatasaver

Facebook’un Messenger Beta geliştiricileri için sunduğu opsiyon ile gelen “Veri Koruma” modu ile mobil şebeke üzerinden yaşanabilecek fazladan veri kaybınının önüne geçmeyi hedefliyor. Örnek vermek gerekirse, karşı taraftan gönderilen resim, video veya bunun gibi yüksek boyutlu dosyalar güncellemenin ardından hemen indirilmeyecek. Kullanıcılar gönderilen dosyanın üzerine tıklayarak indirme ve görüntüleme işlemini gerçekleştirebilme seçeneğine sahip olacak ve bu özellik WiFi ağına bağlanılması durumunda da aktifliğini koruyacak. Kullanıcılar, ayarlar sekmesinden aktif edebileceği özelliği pasif halde tutarak tercih etmeme opsiyonuna da sahip. Henüz test aşamasında olan yeniliğin önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan bir güncelleme ile sunulması bekleniyor.

YORUMLAR