reklamı kapat

POPÜLER

crimes-of-grindelwald
crimes-of-grindelwald

Filmde genç Albus Dumbledore'u Jude Law canlandırıyor.

Fantastic Beasts

Fantastik Canavarlar 2’nin yeni görselleri genç Dumbledore’a odaklanıyor

Şu sıralar oyuncu kadrosunda yer alan Johnny Depp yüzünden eleştri kazanında kaynatılan Fantastik Canavarlar‘ın devam filminden yeni fotoğraflar paylaşıldı.

Harry Potter evrenini genişleterek bizi geçmişe götüren ve Newt Scamander’in hikayesini anlatan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filminden sonra ikinci film olan The Crimes of Grindelwald için hayranlar sabırsızlıkla bekliyor. Ancak filmin şimdilik başı biraz dertte görünüyor. Zira Hollywood’un taciz skandallarının bir bir ortaya dökülmesiyle olaylarda yer alan ünlülerin gerçek yüzlerinin ortaya çıkması sektörde büyük bir değişimin başlangıcı oldu. Bu ünlülerle ilişkisini kesen yapımlar da cabası. Filmin başrol oyuncularından Johnny Depp’in de geçmişinde benzer bir olay bulunuyor. Ünlü oyuncu eski eşi Amber Heard‘ü dövdüğü iddialarıyla gündeme gelmiş, mahkemede ise iki tarafın anlaşmasıyla boşanma gerçekleşmişti. Hayranlar, Johnny Depp eski eşine şiddet uyguladığı için filmden çıkarılmasını istiyor. Ancak film ekibi bazı “açıklanamayan” sebeplerden dolayı Depp ile çalışmaya devam edeceğini duyurdu. Tartışmaları takip eden bir iki hafta içinde de filmden görseller geldi.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; yazının bundan sonraki kısmı Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız detaylar izleme keyifinizi kaçırabilir.


Genç Dumbledore

Hatırlarsanız ilk filmin sonunda büyü dünyasını sarsan kötü ve kudretli büyücü Grindelwald’un yakalanışına şahit olmuştuk. Amerika’da geçen hikaye bize farklı bir kültürün büyü cemiyetini de tanıtmıştı. Tabii Grindelwald gibi bir karakterin tutuklu kalması beklenemezdi. Nitekim ikinci filmde de Grindelwald’un suçlarını öğreneceğiz. Tabii bu da beraberinde Grindelwald’la yakın bir ilişkide olan Albus Dumbledore’u getiriyor. Abus Dumbledore’un gençliğini ise Jude Law canlandırıyor. Bizi hayli yakışıklı bir Dumbledore’un beklediğini söyleyebiliriz. Yayınlanan görselde bir masanın üstünde oturan Dumbledore’un Hogwarts’taki eski ofisinde olduğunu düşünüyoruz. Bildiğiniz gibi kendisi eskiden Biçim Değiştirme profesörüydü.

Film aynı zamanda Dumbledore ve Scamender’in arkadaşlık ilşkisine de ışık tutacak. Yayınlanan bir diğer fotoğraf ise Johnny Depp’e ait. Tahmin edersiniz ki hayranlar pek memnun değil… Filmin bir de Empire dergisine özel yayınlanan posteri bulunuyor. Burada da Scamender ve Tina Goldstein’ı görüyoruz.

The Crimes of Grindelwald kasım ayında vizyondaki yerini alacak. Filmi ne boyutta bir boykot bekliyor ancak yayınlandıktan sonra öğrenebileceğiz.