reklamı kapat

POPÜLER

Faraday Future’dan dünyanın en hızlı otomobillerini dize getiren elektrikli SUV [Video]

Dünyanın en hızlı SUV’si için kolları sıvayan Faraday Future, modelin geldiği son noktayı drag yarışında gözler önüne serdi.

2016 yılına damga vuran bir tasarımla Ocak ayında karşımıza çıkan Faraday Future, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 1.000 beygir güç, 320 km/s maksimum sürat ve 0-100 hızlanmasını 3 saniyenin altında tamamlayabilen FFZERO1 konseptiyle birlikte sahip olduğu teknolojinin ilk ipuçlarını veren Faraday Future yetkilileri, tıpkı 2016’ya olduğu gibi 2017’ye de görkemli bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Bu seferki hedef dünyanın en hızlı SUV modeli!


Dünyanın en hızlı SUV modeli için çalışmalarını sürdüren FF ekibi, projede geldikleri noktayı göstermek adına içerisinde Bentley Bentayga, Tesla Model X P100D ve Ferrari 488 GTB ile karşı karşıya geldi. Projenin başlangıç aşamasında 0-100 değerinin 4 saniye civarı olduğunu belirten geliştirme ekibi şu anda elde edilen verilerin 3 saniyenin altında olduğunu belirtiyor. Faraday Future SUV modelini 3 Ocak 2017‘de tüm dünyanın karşısına çıkartacak. Modelle ilgili son bilgileriyse LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz. Yarış mı? Onun sonucu fazlasıyla korkutucu!