reklamı kapat

POPÜLER

üç tekerlekli elektrikli bisiklet

Fark yaratmayı başaran üç tekerlekli elektrikli bisiklet [Video]

Elektrikli bisiklet pazarında çok fazla seçenek var. Bunlar arasına en yeni dahil olanlardan birisi Arcimoto imzalı üç tekerlekli elektrikli bisiklet.

Arcimoto tarafından ön siparişe açılan (100 dolara sıraya girme şeklinde) üç tekerlekli elektrikli bisiklet, bugün alanda en çok ses getiren seçeneklerden birisi oldu. Fiyatı ileride belli olacak model, sadece tek kişilik tasarlanmış ve özel bir süspansiyon sistemi üzerine kuruluyor. Bu süspansiyon sistemi yanlara doğru yatabilir şekilde ve böylece güvenli şekilde yol alınabiliyor. Yerleşik süspansiyon sistemleriyle konforlu bir seçenek olan ürün, çıkarılabilen pil paketini ön kısmında taşıyor.

Kapalı jantlarıyla tasarımda fark yaratan üç tekerlekli elektrikli bisiklet, sınırlı sayıdaki teknik detaya göre 320 km üzerinde menzil getirebilecek. Menzil konusunda gövde yapısının etkisiyle çok iddialı olan ürün, her tekerinde ayrı bir motor taşıyor.

Yani üç farklı elektrik motoru ile yol alan model, lastikler ile pedallar arasında mekanik değil dijital bağlantı kuruyor. Bu sayede araç sabit konumda bir egzersiz bisikleti olarak kullanılabiliyor. Egzersiz sırasındaki pedal çevirme hareketi ile üretilen elektrik ile bisikletin pil paketi de doldurulabiliyor. Böylelikle çift taraflı bir kazanım elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mean Lean Machine (MLM) olarak da geçen bu özel bisiklet, çok ucuz bir seçenek olacak gibi görünmüyor. İleride daha da detaylanacak modelin tanıtım videosunu yukarıda görebilirsiniz.

Üç tekerlekli elektrikli bisiklet yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması