reklamı kapat

POPÜLER

2022 Formula 1 araçları

Formula 1 için yeni dönemin tanıtım tarihi resmen açıklandı

Dünyanın en önemli yarış serisi Formula 1, 2022’de yeni araçlara geçiyor. İşte bu araçların resmen tanıtılacağı tarih açıklandı.

Formula 1 tarafından resmi olarak yapılan paylaşıma göre yeni nesil F1 araçları ile 15 Temmuz tarihinde tanışıyoruz. Ancak biliyorsunuz bu konuda büyük bir sürpriz yok.

Çünkü geçtiğimiz hafta LiveGP tarafından yayımlanan sayfada gördüğünüz fotoğraflara göre 2022’de yeni nesil Formula 1 araçları tam olarak böyle gözükecek.

Yeni araç tasarımı elbette mevcut araç tasarımına oranla daha modern görünüyor. Ancak bu tasarımda öncelik mücadelenin daha iyi hale getirilmesi.

Bildiğimiz kadarıyla hazırlanan bu temel tasarım sayesinde 2022’de pilotlar birbirlerini daha yakından takip edebilecek ve bu durumda şimdiye nazaran daha az performans kaybı yaşayacak. Böylelikle 2022’de yarışlarda daha fazla kanat kanata mücadele olacak ve yarışlar bağlı olarak daha eğlenceli hale gelecek.

Daha fazla geçişin görüleceği yeni dönemde özellikle ön kanadın tasarımı dikkat çekiyor. Yeni tasarımda kanadın oldukça büyük ve sade olduğu görülüyor. Bu kanadın yukarıda bahsettiğimiz yakın mücadele için en önemli unsurlardan birisi olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Formula 1 Türkiye GP merakla bekleniyor

1-3 Ekim tarihleri arasında yapılacak 2021 Formula 1 Türkiye GP için bugün resmi bilet satışı başladı.

Beklendiği gibi pist üstü konuma göre değişen bilet fiyatları karşımıza çıktı. En düşük fiyat 300 TL olarak görünürken, en yüksek bilet fiyatı ise 3.300 TL olarak açıklanmış durumda. Ancak bunlar 12-31 Temmuz için belirlenen kampanyalı fiyatlar.

Rakamların 31 Temmuz sonrasında en düşük 375 TL, en yüksek ise 4.125 TL olacağı açıklanıyor. Formula 1’in 2022’de de Türkiye’de olmasını istiyoruz. Ancak bunun için 2021 yarışının ciddi şekilde dolması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Google Earth için büyük güncelleme yapıldı